Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Bolt podsumowuje pół roku działania kategorii „Kobiety dla kobiet”

Wzrost liczby przejazdów i analiza przyzwyczajeń użytkowniczek potwierdzają, że kategoria „Kobiety dla kobiet” w aplikacji Bolt zostały pozytywnie przyjęte przez użytkowniczki aplikacji. W rekordowym miesiącu kierujące zrealizowały łącznie 30 tysięcy przejazdów.

Najwięcej przejazdów w kategorii „Kobiety dla kobiet” realizowanych jest w Warszawie i Krakowie, jednych z największych polskich ośrodków kulturalno-rozrywkowych. Najwięcej przejazdów odbywa się w piątki oraz soboty wieczorem, co pozwala wnioskować, że pasażerki wybierają tę kategorię korzystając z rozrywek oferowanych przez nowoczesne miasta. Jednocześnie pasażerki wysoko oceniają przejazdy z kobietami kierującymi pojazdami Bolt – tylko w grudnia średnia ocena wyniosła 4.94/5.

– Cieszymy się, że kategoria została tak dobrze przyjęta. Jest jednym z elementów naszej ustawicznej pracy w obszarze bezpieczeństwa. 10 mln zł, które aktualnie inwestujemy w bezpieczeństwo zostanie przeznaczone nie tylko na otwieranie kolejnych Punktów Obsługi Kierowców, uszczelnienie weryfikacji dokumentów i rozwój technologii, ale wesprze także rozwijanie właśnie kategorii Kobiety dla kobiet. W ten sposób chcemy w Bolt budować nowoczesny sektor usług przewozów w Polsce – wyjaśnia Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce.

Kategoria „Kobiety dla kobiet” została uruchomiona w lipcu w 9 polskich miastach (Wrocławiu, Bydgoszczy, Trójmieście, Warszawie, Białymstoku, Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie, Zielonej Górze oraz Lublinie). W Gorzowie Wielkopolskim kierujące stanowią ponad 20% wszystkich osób świadczących przewozy za pośrednictwem Bolt. By wesprzeć rozwój kategorii platforma prowadzi systematyczne działania komunikacyjne wskazując korzyści pracy dla kobiet.

Bezpieczeństwo kierujących

Podczas przejazdów w kategorii Kobiety dla kobiet, kierujące które stwierdzą po dojechaniu do miejsca odbioru pasażera, że przejazd został zamówiony przez mężczyznę, powinny odrzucić przejazd. W takim przypadku, anulowanie przejazdu przez kierującą, nie skutkuje dodatkową opłatą bądź negatywną oceną. W aplikacji Bolt dla kierowców dostępne są także takie rozwiązania bezpieczeństwa jak np. opcja śledzenia przejazdu oraz przycisk alarmowy łączący z numerem alarmowym 112 bezpośrednio z aplikacji.

(fot. Bolt)

8 komentarzy

  1. ” woda ścieka i pies scieka ??? „

  2. Ciekawe ile redakcja dostaje za takie artykuły sponsorowane. Oznaczcie to przynajmniej.

  3. I już się denerwują stare przepocone ,przepite mordy z TaXi Corprejszyn 🙂

  4. To słabo że w Bolcie trzeba obawiać się jazdy z zatrudnionymi tam kierowcami..

  5. Kobiety dla kobiet ciągle zajęte .Chyba mało pracuje w Lublinie.

  6. Obserwator politycznych

    Nie tylko kobiety zamawiają ta usługę. Ja nie jestem kobietą i również korzystam z tej formy transportu. Panie są bardziej rozmowne miłe i zapach w ich autach przyciąga a nie odpycha jak to ma miejsce w niektórych autach tej firmy głównie prowadzonych przez panie 60+.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo