Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nowe pojazdy mają pomóc w walce z szarą strefą (zdjęcia, wideo)

Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego wręczył przedstawicielom Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) kluczyki do jedenastu nowych samochodów. Auta będą wspierać tę instytucję w walce z szarą strefą m.in. w obszarze gier hazardowych.

Udział szarej strefy w rynku gier hazardowych online zmalał w Polsce w ciągu ostatnich czterech lat z 80 do ok. 25 proc. To efekt m.in. wprowadzonej w 2017 r. nowelizacji Ustawy o Grach Hazardowych, działań KAS oraz coraz atrakcyjniejszej oferty (stacjonarnej i online) legalnych operatorów. Szara strefa wciąż jednak generuje wielomiliardowe straty dla budżetu, a walka z nią jest jednym z priorytetów organów administracji skarbowej oraz celnej.

– Szara strefa to nieuczciwość i naruszenie zasad solidarności społecznej. To mniejsze wpływy do budżetu i niedofinansowanie usług publicznych, z których wszyscy korzystamy. Brak przestrzegania standardów odpowiedzialnej gry istotnie wpływa także na bezpieczeństwo graczy – tłumaczył Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego.

Olgierd Cieślik był gospodarzem zorganizowanego na warszawskim Torze Służewiec spotkania z przedstawicielami Krajowej Administracji Skarbowej – instytucji prowadzącej i koordynującej działania przeciwko szeroko pojętej szarej strefie, również w obszarze gier hazardowych.

– W ciągu minionych 5 lat nasi funkcjonariusze zabezpieczyli 67 tys. nielegalnych urządzeń, a blisko 7,5 tys. osób usłyszało zarzuty. Natomiast w latach 2020-2021 KAS udało się zablokować ponad 14 tys. stron internetowych nielegalnie oferujących gry hazardowe w Polsce – powiedział Mariusz Gojny, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów i zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Centralnym punktem spotkania było przekazanie przez Totalizator Sportowy Krajowej Administracji Skarbowej nowych samochodów. Auta, podobnie jak dostarczony KAS w zeszłym roku wysokospecjalistyczny sprzęt komputerowy, mają pomóc w jeszcze efektywniejszym ograniczaniu szarej strefy.

– Totalizator Sportowy i Krajową Administrację Skarbową łączy ścisła, długofalowa współpraca i jeden cel – skuteczna walka przeciwko przestępcom działającym w obszarze gier hazardowych – zaznaczył Olgierd Cieślik.

Jedenaście przekazanych dziś przez Totalizator Sportowy pojazdów ma zwiększyć mobilność działających w terenie funkcjonariuszy KAS, a także pomóc w transporcie i zabezpieczaniu przejętych urządzeń oraz ich danych. Pięć kolejnych aut spółka dostarczy KAS w późniejszym terminie.

– „Wygrywamy razem”, przewodnie hasło marketingowe Totalizatora Sportowego, doskonale podsumowuje nie tylko dzisiejsze wydarzenie, ale również całą naszą współpracę z KAS. Tym zwycięstwem będzie zminimalizowanie wpływów szarej strefy skutkujące powszechną dostępnością uczciwej, bezpiecznej rozrywki spełniającej najwyższe standardy – podkreślił Olgierd Cieślik.

Nowe pojazdy mają pomóc w walce z szarą strefą (zdjęcia, wideo)

Nowe pojazdy mają pomóc w walce z szarą strefą (zdjęcia, wideo)

Nowe pojazdy mają pomóc w walce z szarą strefą (zdjęcia, wideo)

Nowe pojazdy mają pomóc w walce z szarą strefą (zdjęcia, wideo)

(fot. wideo źródło informacji: PAP MediaRoom)

18 komentarzy

 1. Wspieranie PiS-u to wspieranie zdrajców i wrogów narodu, którzy knują ze wspólnikami putina – Orbanem i Le Pen.
  Kary z Unii za szkodliwe działanie PiS-u w wymiarze sprawiedliwości to już 1,5 mld złotych.
  Wycierają sobie gęby patriotyzmem, a tak na prawdę plują nam w twarz i się śmieją z tego jakimi d3bi1ami jest ich elektorat.

 2. Jakie to słodkie,walczą z konkurencją wspierając kolejny po psiarni aparat opresji.
  Już bez zbędnych ceregieli zaglądają ludziom na konta, za chwilę będą patrzeć gdzie i z kim kto sypia.
  Obudź się Polsko.

 3. Zapłaciliby choć za jedną operację jakiegoś dziecka a nie na glupoty wydają.