Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin pod pierzyną z mgły. Zobacz zdjęcia z drona od naszego Czytelnika

Z powodu lokalnych mgieł i zamgleń w regionie panują miejscami trudne warunki do jazdy. Od godzin porannych również Lublin spowija gęsta mgła. Od naszego Czytelnika otrzymaliśmy niezwykłe zdjęcia z drona, wykonane nad miastem o wschodzie słońca.

Mgła radiacyjna tworzy się podczas bezchmurnej nocy. Obserwowane jest wtedy silne wychładzanie podłoża. Na skutek tego powietrze nad gruntem znacznie się wychładza. Ponadto spadek temperatury powietrza skutkuje, że spada również prężność pary nasyconej, dlatego też wyraźnie rośnie wilgotność względna. Wówczas po osiągnięciu temperatury punktu rosy para wodna skrapla się, tworząc mgłę. Podczas powstawania mgły radiacyjnej dochodzi do zjawiska inwersji temperatury.

Szczególną cechą mgieł radiacyjnych jest to, że nie pokrywają swoim zasięgiem większych obszarów, lecz występują na ogół lokalnie. W miastach są na ogół słabsze, poza miastem znacznie intensywniejsze. Należy pamiętać, że mgły tworzą się najpierw przy powierzchni ziemi, są to typowe cienkie pasma, potem rozbudowują się w kierunku pionowym. Czasem zdarza się, że mgły radiacyjne mają rozciągłość pionową sięgającą 50-200 m. Powyżej jest na ogół błękitnie, bądź występują chmury wyższego piętra.

Lublin pod pierzyną z mgły obserwował z drona dziś rano nasz Czytelnik Marcin. Oto kadry zarejestrowane podczas przelotów nad miastem.

(fot. Czytelnik Marcin)

18 komentarzy

 1. Dziadek ze Slamsowa

  Z tych 33 fotek, wybrałem 20, moim zdaniem najlepszych. Dziękuję
  Tak se pomyślałem… za czasów kiedy Polską rządziła jedynie słuszna PZPR, takie zdjęcia uznano by za super tajne, a autor miałby spore kłopoty.
  Dobrze, ze teraz naszą Ojczyzną rządzi jeszcze nie święty Episkopat Polski (przy dzielnej pomocy pana Prezydenta i Jarosława (też jeszcze nieświętego).

  • Gdyby na zdjęciach było widoczne składowisko węgla, to zaraz władza zainteresowałaby się autorem zdjęć.

  • Teraz może się autora czepić ULC, jeżeli nie zgłosił i nie dostał zgody na lot. Zdjęcia super.

   • Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

    Nie dziw się. W Polsce jak ktoś chce psa uderzyć, zawsze kij znajdzie.
    Wystarczy, że Sejm uchwali, ze czegoś nie wolno bez pozwolenia, albo wcale i jest ten przysłowiowy kij.

   • Internetowy napinaczu nikt nie złamał żadnych przepisów, jedyne co się można czepić to twojej niewiedzy i obsrania w komentarzu także można podsumować twój głęboki wpis „gówno prawda”. Dziękuję za uwagę „specjalisto”

 2. super zdjecia 🙂 a nie tylko jakieś melepety w boltach i innych beemwu

 3. Czy to lego???

 4. absolutnie piękne !!

  • Srog nie smog hahaha czyli jak się pojawia słońce, to smog znika? Ma to sens hahahaha turysta wybierz się może po jakieś książki na temat pogody do księgarni

 5. Pooglądałbym w większej rozdzielczości z chęcią. A jakby jeszcze trochę obrobić – ale i tak dobra robota! Ja o tej porze kładę się spać a tu taki pracowity pilot drona! brawo!

 6. WYPLEWIĆ CHWASTY Z OGRÓDKA ❗

  TO NIE JEST CZYTELNIK, TYLKO PROFESJONALISTA, KTÓRY SZUKA NOWYCH KANAŁÓW PRZEZ KTÓRE DOTRZE DO NOWYCH KONTRAHENTÓW…
  TO TAK JAKBY BILLA GATESA NAZWAĆ FILANTROPEM, PODCZAS GDY TA FILANTROPIA PRZYNISI MU MILIARDOWE ZYSKI…
  NO ALE BILL GATES TO PRZECIEŻ FILANTROP ❗❗❗
  -WSZYSCY O TYM DOBRZE WIEDZĄ
  ?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo