Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nowe karetki w Chełmie i Krasnymstawie. Już w żółtym malowaniu

Do Chełma dotarły dwa nowe ambulanse. Jeden pozostanie w Chełmie, drugi trafi do Krasnegostawu.

W tym tygodniu do Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie dotarły dwa fabrycznie nowe ambulanse. Mają zastąpić te karetki, które są już nadmiernie wyeksploatowane, jeden pozostanie w Chełmie, drugi zaś trafi do Krasnegostawu. Nowe pojazdy zbudowane zostały na bazie mercedesa sprintera i spełniają wymagania ambulansu typu C, czyli są dostosowane dla potrzeb specjalistycznych zespołów ratownictwa medycznego. Po uzupełnieniu w nich niezbędnego wyposażenia będą służyły do prowadzenia najważniejszych akcji ratunkowych. W ich załodze znajdą się trzy osoby uprawnione do wykonywania medycznych czynności ratunkowych, w tym lekarz oraz pielęgniarka lub ratownik medyczny.

Oba pojazdy wyposażone zostały w sprzęt transportowy: specjalistyczne, wielopoziomowe nosze umocowane na transporterze, krzesełko kardiologiczne z systemem płozowym oraz 2 deski ortopedyczne: dla dorosłych i dla dzieci oraz posiadają nowoczesny sprzęt łączności. Nowe ambulanse przystosowane są do przewozu min. czterech osób wraz z kierowcą w pozycji siedzącej oraz jednej osoby w pozycji leżącej, na noszach lub fotelu kardiologicznym. Posiadają silnik benzynowy spełniający wymagania normy Euro 6, automatyczną skrzynię biegów, system zapobiegający poślizgowi kół osi napędzanej czy też elektroniczny system stabilizacji toru jazdy.

Karetki w odróżnieniu od dotychczasowych, są pomalowane na żółty kolor. Jest to docelowa barwa i tak będą teraz malowane wszystkie nowe pojazdy ratownictwa medycznego. Ich zakup został sfinansowany ze środków własnych Stacji Ratownictwa Medycznego zaś ich koszt wyniósł 799.032 zł. Mieszkańcom zostaną one zaprezentowane w niedzielę 19 października na Placu Łuczkowskiego w Chełmie. Odbędzie się tam festyn z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego.

(fot. SRM Chełm)
2014-10-05 17:00:28

2 komentarze

  1. Chociaż raz nie będą musiały jeździć z tymi posranymi naklejkami UE. Brawo.

  2. Fajne… teraz dla porównania pokażcie karetki z Puław i napiszcie o nich artykuł…. pośmiejemy się troche….

Wiadomości z info112