FILM: Debata prezydencka bez kandydata na prezydenta. Nie dopuszczono Mariana Kowalskiego

1 października w Lublinie odbyła się debata kandydatów na prezydenta miasta. Nie dopuszczono do niej przybyłego na spotkanie Mariana Kowalskiego, kandydat Ruchu Narodowego.

Zorganizowana przez radio TOK FM i Gazetę Wyborczą 1 października debata kandydatów na prezydenta musiała odbyć się bez Mariana Kowalskiego, reprezentującego w wyborach Ruch Narodowy. Kilka minut po rozpoczęciu debaty z trzema kandydatami, Krzysztofem Żukiem obecnym prezydentem miasta, Dorotą Polz-Gruszką kandydatką Lubelskiej Lewicy Razem i Piotrem Kowalczykiem ze Wspólnego Domu Lublin, nie dopuszczono do debaty Mariana Kowalskiego.

Z sali padły pytania, dlaczego kandydat Ruchu Narodowego nie może wziąć udziału w debacie skoro spotkanie odbywa się w budynku miejskim, za pieniądze wszystkich podatników.

-Debata prezydencka bez kandydata na prezydenta? – padło pytanie z sali.

Prowadząca spotkanie przekazała zebranym na sali, że organizator spotkania zadecydował aby nie zapraszać przedstawicieli ugrupowań, które stosują przemoc słowną lub fizyczną.

Debatę przerwano, z sali padło pytanie -Panie prezydencie co z demokracją w Lublinie? – Nie jestem organizatorem dzisiejszej debaty – odpowiedział Krzysztof Żuk.

-W miejskim budynku, organizuje się debatę lewicy – padł jeden z zarzutów z sali.

Publiczność domagała się dopuszczenia Mariana Kowalskiego do debaty, jednak organizatorzy nie ustąpili.

2014-10-05 16:34:26
(fot. wideo www.podprad.org)

Zobacz również

10 komentarzy

 1. Cytat ze strony R,N:”Kolejnym postulatem Ruchu Narodowego jest dążenie do likwidacji strefy płatnego parkowania w centrum miasta oraz tworzenie nowych i zwiększanie powierzchni już istniejących parkingów.”
  I proponuje jeszcze zlikwidowanie komunikacji miejskiej,bo po tym pomyśle jej kursowanie przez centrum ztraci sens.Dobrze że nie zaprosili tych typów z ich tak nieprzemyslanymi pomysłami.

  • No tak, bo kierowcy to podludzie i nic im się nie należy. Zabrać miejsca parkingowe, a z ulice przerobić na bus-pasy i ścieżki rowerowe. Kierowcy mają płacić najwyższe podatki, utrzymywać ten grajdołek i siedzieć cicho? Prawda Pani Justyno? Najważniejsze by taka zazdrosna biedota jak Pani mogła spokojnie śmierdzącym autobusem dojechać do pracy na kasie w Leclercku.

  • Z idiotami nie ma dyskusji, z idiotkami tymbardziej. Czasem mi się wydaje że nasi przodkowie mieli rację nie dopuszczając baby do głosowania, bo nic dobrego z tego nie wychodziło nigdy.

 2. Wstyd dla demokracji.

 3. TOK FM – polskojęzyczna stacja z władzami w Izraelu i wszystko jasne

 4. No wstyd.debata kandydatów na prezydenta bez kandydatów no ale strach przed bolesną prawdą i spotkaniem się z rzeczywistością mieszkańca jest silniejsze. Ale przyjdzie w końcu czas rozliczeń, ludzie wyjdą na ulice bo to co się dzieje w Państwie Polskim to już przesada, nawet premier ucieka z tonącego okrętu.

 5. Panie Leniak, mądrze Pan mówi, wszystko prawda, ale jeżeli nie widzi Pan róźnicy miedzy debatą organizowaną przez prywatne radio, a miasto, to nie ma chyba o czym dyskutować, dużo by tłumaczyć na czym polega ta różnica, ale widać nie warto.

 6. Przyszło kilku baranów i myślą że krzykiem coś wskórają! Skoro nawet nie umieją uczestniczyć w debacie to niech nie wychodzą z domu! Wstyd na całą Polskę był!

 7. Pani kandydatka z lewicy zostala zaproszona jako taka kocesjonowana opozycja, bo pan zastepca byl razem z panem prezydentem w jednym „bloku”. A gdziie inni kandydaci? Pewnie albo nie zaproszeni, albo zaproszeni w ostatnim momencie, tak ze nie mogli przybyc, albo jak kandydat Marian Kowalski, uslyszal o swoim zaproszeniu, ale na miejscu go nie dopuscili do debaty. To, ze prowadzaca miala juz gotowa wersje, dlaczego go nie bedzie, swiadczy o tym, ze w istociie byl on zaproszony , a pozniej mial byc upokozony nie dopuszczeniem do glosu.
  Wazne jest teraz to, zeby nie glososowac na stara sitwe, czy to w naszym miescie, czy w calym kraju i z czasem zniknie dodatkowe finansowanie wybranych tylko mediow i instytucji i od razu ich sila medialna, czy sila odzialywania na mlodziez spadnie. Jeszcze tylko finansowanie z zachodu trzeba by jakos ograniczyc, zeby naszej polskiej tradycji i kulturze nie zaszkodzilo zachodnie „nauczanie”.

 8. Cytat:”No tak, bo kierowcy to podludzie i nic im się nie należy. ”
  Należy i dlatego nie wolno likwidować strefy płatnego parkowania.Rusz zwojami i zrozum że musiał byś o 4 w nocy przyjechać żeby wolne miejsce znaleźć.A jak przestalam jeździć swoimi samochodami to i dupcię mam zgrabniejszą.A bedziesz chcial u mnie na kasie w firmie pracowac,oj przyjdziesz.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8136zł 0.52%
  • GBP 5.2984zł 0.69%
  • EUR 4.5752zł 0.47%
  • CHF 4.1655zł 0.49%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS