Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nowe dane w sprawie koronawirusa. W naszym regionie nie potwierdzono nowych zakażeń

Wśród ponad setki nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, nie ma nikogo z naszego regionu. W ciągu ostatnich dni spada także liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia, objętych kwarantanną oraz nadzorem epidemiologicznym.

W całym kraju potwierdzono kolejnych 135 przypadków zakażenia koronawirusem. Następny dzień z rzędu przoduje województwo śląskie, w którym zanotowano 88 nowych zakażeń. Na drugim miejscu jest województwo mazowieckie z 21 nowymi przypadkami koronawirusa, na trzecim zaś województwo wielkopolskie, z 15 kolejnymi zakażonymi osobami. Pojedyncze przypadki zanotowano także w województwach: łódzkim, dolnośląskim, opolskim, małopolskim, oraz zachodniopomorskim.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o śmierci kolejnych 6 osób zakażonych koronawirusem. Wśród nich są: 70-letni mężczyzna zmarły w Tychach, 68- latek zmarły w Raciborzu, 79-letni mężczyzna, który zmarł w Piasecznie, 91-latek zmarły w Łomży, 87- letnia kobieta zmarła w Grudziądzu oraz 66-letni mężczyzna, który zmarł w Krakowie. Większość tych osób miała choroby współistniejące. Do dnia dzisiejszego w całym kraju koronawirusem zakaziło się już 18 529 osób, zanotowano też 925 zgonów.

Na terenie województwa lubelskiego jest aktualnie 67 osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W ciągu ostatniej doby opieką lekarską objęto 9 nowych osób. Z dnia na dzień spada również liczba tego typu pacjentów. W piątek było ich 76, wczoraj zaś 74. Aktualnie poddanych kwarantannie jest 3953 osób, wczoraj było ich 4606 w piątek zaś 5151. Z kolei pod nadzorem epidemiologicznym przebywają 674 osoby, wobec 739 w dniu wczorajszym i 797 w dniu przedwczorajszym. Do dnia 17 maja 2020 roku na terenie naszego regionu potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 401 przypadków zakażenia koronawirusem, odnotowano 281 ozdrowieńców i zarejestrowano 14 zgonów.

(fot. lublin112)

13 komentarzy

 1. STOP dla maseczek!!!

 2. o ile można wierzyć w te statystyki ,to ten wirus w zdecydowanej wiekszosci przypadków ,przyspiesza tylko to co i tak nieuniknione i nie zabił chyba nikogo ,kto był zupełnie zdrowy i nie miał tzw.chorób towarzyszacych

 3. a papier? papier i drożdż soo?

 4. Czy ktoś zna chociaż jedną osobę, która zachorowała? Teraz zaczną się zachorowania, kiedy będzie coraz więcej nadajników 5G. Ziemia jest płaska, samoloty rozpylają chemikalia a wszyscy którzy myślą inaczej to nieświadomi ignoranci.

  • Ty zachorowałeś jak jeszcze nie było 5G.Na głowę.

   • Zastanów się co piszesz.

    • Kurcze fajnie się to czyta. Najpierw piszesz bzdury a potem sam jeszcze na nie odpowiadasz. Szacun. Widzę że wyższy poziom trollowania się włączył chyba że jakiś inny troll się w to włączył nieświadomie. Ciekawie się robi złamasy.

     • Jakie bzdury ignoracie? Poczytaj trochę to przyznasz mi rację. Ale do kogo ja tutaj piszę. Wątpliwe czy umiesz czytać skoro z pisaniem jest problem.

  • Troll w akcji

Z kraju