690 680 960

Nowa funkcja na stronie: Ostrzeżenia pogodowe

Od dzisiaj na naszej stronie znajdziecie ostrzeżenia pogodowe dla całej Polski. Na mapie odczytacie również informacje dotyczącą zagrożeń pogodowych dla naszego regionu.

Podjęliśmy współpracę z bardzo znaną i cenioną w świecie pogody i tego co się wokół niej dzieje, stroną www.lowcyburz.pl. To dzięki tej współpracy będziemy mieli zawsze aktualne informacje o tym co w pogodzie „piszczy” i czego możemy spodziewać się w ciągu najbliższych dni. Kładziemy głównie nacisk na ostrzeżenia pogodowe ale również na opis ogólnej sytuacji meteorologicznej.

Jak to działa?

To proste. Na głównej stronie jest mapka, dokładnie po prawej stronie. Po jej kliknięciu otworzy się duża mapa z alertami pogodowymi. Wystarczy kliknąć na nasz region i gotowe. Znajdziecie tam opis aktualnego zagrożenia pogodowego.

Co w najbliższych dniach w pogodzie?

W nadchodzących dniach do naszego kraju płynąć będzie bardzo ciepła masa powietrza pochodzenie zwrotnikowego, przynosząc temperaturę przekraczającą nawet 35°C. Przy tak gorącej masie trzeba liczyć się z burzami, które mogą przynosić bardzo groźne zjawiska atmosferyczne w postaci silnych i bardzo silnych porywów wiatru, intensywnych opadów deszczu, prowadzących do zalań, a także opadów gradu wielkości kilku centymetrów.

Co ciekawego zobaczycie na naszej stronie?

Gwarantujemy, że w miarę możliwości niebezpieczne zjawiska atmosferyczne w naszym regionie będą dokumentowane fotograficznie i prezentowane na naszej stronie. Wierzymy, że informacje podawane przez nas przydadzą się czytelnikom, jeżeli nie w przypadku planowania urlopu to chociaż dadzą garść informacji o nadchodzących zagrożeniach pogodowych.

(fot. Kasia Kosior)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce