690 680 960

Nocny pożar mieszkania. Dwie osoby trafiły do szpitala, a 23 zostały ewakuowane z budynku (zdjęcia)

W nocy z piątku na sobotę w Białej Podlaskiej doszło do pożaru jednego z mieszkań. Do szpitala trafiły dwie osoby, konieczna była ewakuacja 23 osób.

Do pożaru doszło w nocy z piątku na sobotę w jednym z mieszkań na terenie Osiedla Piastowskiego w Białej Podlaskiej. Strażacy po północy otrzymali informację, z której wynikało, że ogniem objęte jest jedno z mieszkań.

Na miejsce, jako jedni z pierwszych, dotarli dwaj policjanci – sierżant sztabowy Mariusz Wójcik oraz sierżant Mateusz Adamiuk. Z wnętrza mieszkania wydobywały się kłęby dymu. Z informacji sąsiadów wynikało, że wewnątrz może znajdować się kobieta, która jest głuchoniema.

Z uwagi na zagrożenie jej życia mundurowi wyważyli drzwi mieszkania. W środku panowało już gęste zadymienie wydobywały się też z niego płomienie. Pomimo bardzo trudnych warunków i braku widoczności w jednym z pomieszczeń funkcjonariusze zauważyli leżącą na podłodze kobietę. Ewakuowali 73-latkę na zewnątrz budynku oraz udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej.

W trakcie akcji gaśniczej konieczna była ewakuacja 23 mieszkańców. Do szpitala ostatecznie trafiły dwie osoby. Trwa ustalanie okoliczności pojawienia się ognia. Akcja gaśnicza trwała niespełna 2 godziny, na miejscu interweniowały cztery zastępy straży pożarnej.

(fot. Policja Biała Podlaska)

Jeden komentarz

  1. Wuda pet porzar

Kursy walut

  • USD 4.5164zł 0.75%
  • GBP 5.4141zł -0.08%
  • EUR 4.6813zł -0.05%
  • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie