690 680 960

Nocny pożar budynku mieszalnego. Dom objęty był ogniem (zdjęcia)

Wczoraj wieczorem w miejscowości Suchocin doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Z ogniem walczyło siedem zastępów straży pożarnej z PSP oraz okolicznych OSP.

Do pożaru doszło we wtorek po godzinie 21 w miejscowości Suchocin w powiecie łukowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że ogniem objęty jest drewniany budynek mieszkalny. Na miejscu zdarzenia interweniowała policja, dwa zastępy straży pożarnej z JRG Łuków, OSP Łazy, OSP Turze Rogi, OSP Gręzówka, OSP Dąbie, OSP Gołaszyn, a także pogotowie energetyczne.

Jak relacjonują strażacy, w momencie ich przybycia na miejsce zdarzenia cały budynek objęty był pożarem. Na szczęście, mieszkanka domu, starsza kobieta, ewakuowała się z pomocą syna przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Strażacy podali dwa prądy wody w natarciu w celu ugaszenia pożaru. Ratownicy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Przybyłe na miejsce pogotowie energetyczne odłączyło dopływ energii elektrycznej do budynku. Z uwagi na znajdujące się w obiekcie dwie butle gazem propan-butan działania gaśnicze prowadzono z zewnątrz.

Po dotarciu na miejsce kolejnych zastępów OSP podano trzeci prąd wody w natarciu na poddasze przy wykorzystaniu drabiny przenośnej. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do oddymienia budynku i prac rozbiórkowych. Znalezione dwie butle LPG były już zimne i wyniesiono je w bezpieczne miejsce. Trwa ustalanie okoliczności pojawienia się ognia oraz szacowanie strat.

(fot. PSP Łuków)

2 komentarze

  1. Babcia emerytka

    Znowu zapłon sadzy w czyszczonym raz na pięć lat komie, czy fajurka palona po pijoku w łóżeczku ???

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas