Nocna ewakuacja galerii handlowej. W Carrefourze szukano trującego gazu (zdjęcia)

Trwa ustalanie sprawcy wywołania fałszywego alarmu w sklepach sieci Carrefour. W Lublinie strażacy i policjanci przeszukiwali sklep przy al. Witosa.

W poniedziałek po godzinie 23 przed galerię handlową przy al. Witosa w Lublinie podjechali strażacy oraz policjanci. Służby ratunkowe zostały poinformowane, iż w supermarkecie Carrefour może znajdować się ładunek z niebezpiecznym dla życia gazem.

Zapadła decyzja o dokładnym sprawdzeniu całego budynku. Na czas prowadzonych działań ewakuowano znajdujących się w środku pracowników. Łącznie było to ok. 40 osób. Po kilkudziesięciu minutach akcja została zakończona, nic podejrzanego nie znaleziono.

Jak nas poinformowano, były to kolejne tzw. kaskadowe alarmy bombowe. Dotyczyły one ponad stu marketów tej sieci w całej Polsce. Sprawą zajmują się teraz policjanci, trwa ustalanie sprawcy wywołania fałszywego alarmu.

(fot. lublin112.pl)

3 komentarze

  1. Niech policjanci i dzielni strażacy odfajkują sobie to jako trening (który ponoć czyni mistrzem) i … do następnego razu 😆

  2. Najfajniejsze centrum handlowe w mieście. Dzięki temu, że miasto pozwoliło zaraz obok postawić Felicity nikt tam nie zagląda i nawet w weekend da się spożywcze zakupy „na szybko” ogarnąć.

  3. Dyrdymałko 112 (słownie: sto dwunasty)

    Zarobić, zarobią na parkingu przed galerią, ale żeby zapłatę w ciuszkach cz pachnidełkach odebrać to mogą mieć kłopoty :mrgreen:

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew