Nocna akcja ratunkowa. Po wybuchu gazu mężczyzna został uwięziony pod gruzami budynku (zdjęcia)

Siła wybuchu była tak duża, że budynek mieszkalny legł w gruzach. Mieszkający tam mężczyzna wraz z psem zostali uwięzieni pod gruzami.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 23:15 przy ul. Hutniczej w Lubartowie. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane o wybuchu gazu, w wyniku czego zawaleniu uległ budynek. Pod gruzami miała zaś znajdować się jedna osoba.

Na miejsce natychmiast skierowano straż pożarną z JRG w Lubartowie, a także z jednostek OSP z okolicznych miejscowości, zespół ratownictwa medycznego oraz policję. Okazało się, że wybuch nastąpił w niewielkim budynku mieszkalnym o konstrukcji murowanej.

Strażacy od razu przystąpili do poszukiwania osoby poszkodowanej. Niebawem natrafili na przysypanego gruzem mężczyznę. Został on ewakuowany i zajęli się nim ratownicy medyczni. Jak nam przekazano, 77-latek był przytomny. Doznał jednak obrażeń ciała w postaci złamań i poparzeń. Przetransportowano go do szpitala.

– W gruzowisku odnaleźliśmy również psa. Zwierzę nie odniosło żadnych większych obrażeń. Z relacji sąsiadów wynikało, że nikogo więcej nie było w budynku. Jednak konieczne było dokładne sprawdzenie miejsca zdarzenia, aby to potwierdzić – wyjaśniał nam st. bryg. Krzysztof Romanek Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż wybuchł gaz ulatniający się z 11-kg butli. Była ona podłączona do kuchenki. Najprawdopodobniej eksplozja nastąpiła w momencie, kiedy mężczyzna usiłował ją uruchomić. Jednak szczegółowe okoliczności zdarzenia będą dopiero ustalane.

(fot. lublin112.pl)

2 komentarze

  1. Zawsze jakieś lepianki wybuchaja

    • nie nazwałbym lepianką dużego budynku w Szczyrku czy domu w Puławach… mam wymieniać dalej?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności