Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nocą porysował samochód, rano przyszedł obejrzeć swoje dzieło. Wszystko nagrała kamera (wideo)

Sprawca umyślnego uszkodzenia samochodu będzie musiał zapłacić grzywnę oraz zwrócić koszty naprawy auta. Tak orzekł sąd, który zajmował się tą sprawą. Dowodem było nagranie z kamerki samochodowej.

Przed Sądem Rejonowym w Puławach zapadł właśnie wyrok w sprawie umyślnego uszkodzenia samochodu, który stał zaparkowany na jednym z parkingów w Puławach. W czerwcu ub. roku właściciel pojazdu zauważył, że na powłoce lakierniczej znajduje się głęboka rysa. Od razu było widać, że nie powstała ona przypadkowo, lecz ktoś z premedytacją ostrym narzędziem zarysował pojazd.

W aucie zamontowana była kamera, która reaguje na każdy ruch. Właściciel przejrzał więc zarejestrowane nagrania. Okazało się, że jego podejrzenia były słuszne. Urządzenie zarejestrowało sprawcę, który nocą podszedł do pojazdu i ostrym narzędziem zaczął rysować po lakierze. Co więcej, rano ów mężczyzna pojawił się ponownie. Tym razem oglądał dzieło, którego dokonał.

Sprawa została zgłoszona na policję. Funkcjonariusze potwierdzili, że pojazd zaparkowany był prawidłowo, na miejscu do tego przeznaczonym. Niebawem mundurowi ustalili oraz zatrzymali sprawcę. Zanim jednak to się stało, sprawca zniszczenia pojawił się po raz kolejny koło auta. Tym razem wykonał zdjęcie zniszczeń.

W obliczu niepozostawiających żadnych wątpliwości dowodów, sąd również długo się nie zastanawiał nad wyrokiem. Od razu w trybie nakazowym uznał mężczyznę za winnego umyślnego uszkodzenia samochodu i skazał go na karę grzywny w wysokości 2 tys. złotych oraz zobowiązał do naprawienia szkody. W tym przypadku chodzi o zwrot blisko 1,4 tys. zł, które właściciel pojazdu zapłacił za jego naprawę.

(wideo nadesłane Cezary)

11 komentarzy

  • Ale niski ten wyrok. Wandal powinien dostac jakies zawiasy albo prace spoleczne. A tak to zaplaci dwa tysiaki i koszty naprawy i sie ucieszy, ze mu sie upieklo.

 1. Brawo. Była zbrodnia. Jest kara!!! ???

 2. Pajac,

 3. uważny i ważny

  Powinien dostać w ramach prac społecznych mycie karetek i innych pojazdów ratunkowych.

 4. A jakie ma znaczenie czy był zaparkowany prawidłowo czy nie? Jeżeli pojazd jest zaparkowany to niech go odholuje straż miejska, a nie bawić się w szeryfa osiedlowego…

  • takie ma znaczenie, że zaraz zleciałyby się setki obrońców tego głąba, że pewnie źle zaparkowany i nie miał którędy przejść…

  • szczerze Ci powiem, że gdyby się okazało, że połowa auta blokuje chodnik, a połowa jezdnię – to byłoby mi go mniej żal, a bardziej zrozumiałbym sprawcę. informacja, że tak nie było, dla mnie jest ważna.

   • żal nie żal, tym różnimy się od społeczności buszmenów że sprawiedliwość zamiast samemu wymierza za nas sąd – bez zbędnych emocji, afektów. Nawet gdyby stał w poprzek chodnika to od tego jest Policja i SM żeby wymierzać karę czy sprawiedliwość, a nie wzruszony społeczniak ze śrubokrętem w ręku – trzeba też mieć na uwadze że nawet jeśli ktoś stanąłby na środku chodnika to istnieją na świecie różne zdarzenia, nie tylko bezmyślne, że np. ktoś wyskoczył z samochodu ratując człowieka i w danej chwili auto to najmniej ważna sprawa.

 5. Jemu ręka tak niechcący poleciała bo on tak zamaszyście chodzi. W nocy nie był pewien czy została rysa czy nie, więc przyszedł sprawdzić w dzień. Kiedy zobaczył że rysa jest głęboka zrobił zdjęcie żeby pokazać lakiernikowi i uzgodnić termin naprawy. Tak było… A jak nie to zapraszam do siebie, do Minkowic. Mnie tam lotto czy mam jedną rysę więcej czy mniej.