Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Niewybuchy znalezione na terenie Lublina. Jeden przy ul. Obrońców Pokoju, kolejne na złomowisku

W środę na terenie Lublina zostały odnalezione niebezpieczne pozostałości z czasów II wojny światowej. Jeden z nich został ujawniony podczas prac ziemnych przy ul. Obrońców Pokoju, kolejne zaś na jednym ze złomowisk.

W środę lubelscy policjanci przyjęli dwa zgłoszenia o odnalezieniu przedmiotów przypominających niewybuchy. Pierwszy z nich został wykopany podczas prac ziemnych przy ul. Obrońców Pokoju, kolejne odnaleźli pracownicy na jednym ze złomowisk.

Natychmiast na miejsce został skierowany patrol rozminowania minersko-pirotechnicznego, który ustalił, że znalezione przedmioty pochodzą z czasów II wojny światowej. W pierwszym przypadku był to pocisk moździerzowy, z kolei na złomowisku odnaleziono dwa pociski artyleryjskie, bez zapalników.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsca przed dostępem osób postronnych do czasu przybycia patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Dęblinie. Policjanci przypominają, że tego rodzaju przedmioty pomimo upływu lat są w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne.

(fot. Policja Lublin)

Jeden komentarz

  1. NO ja ja gut dojcze grhanat

Z kraju