690 680 960

Niewybuch z centrum Lublina usunięty. Zabrali go saperzy

Wznowiony został już ruch pojazdów na Al. Racławickich w Lublinie. Po południu natrafiono tam na niewybuch. Niebezpieczne znalezisko zabezpieczyli i zabrali saperzy z Dęblina.

Około godziny 19:40 zakończyło się usuwanie niewybuchu, jaki został znaleziony dzisiaj po południu w centrum Lublina. Jak już informowaliśmy, na niebezpieczne znalezisko z czasów II Wojny Światowej natrafili pracownicy zajmujący się przebudową Al. Racławickich. Od razu o wszystkim powiadomiona została policja.

Ze względów bezpieczeństwa zapadła decyzja o całkowitym wstrzymaniu ruchu pojazdów. Dotyczy to odcinka pomiędzy ul. Poniatowskiego do ul. Łopacińskiego. Na objazd kierowane były również autobusy i trolejbusy komunikacji miejskiej. Przed godziną 19 przyjechali żołnierze z Patrolu Saperskiego z Dęblina, którzy zabrali niewybuch i wywieźli go na poligon. Było to już kolejne podobne znalezisko na przebudowie Al. Racławickich. Wczoraj pracownicy także natknęli się na podobny niewybuch.

Obecnie ruch pojazdów został wznowiony. Jak informuje Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie, również autobusy i trolejbusy
sukcesywnie powracają na swoje podstawowe trasy przejazdu. Jednak pasażerowie muszą się liczyć z tym, że mogą one kursować z opóźnieniami.

Niewybuch z centrum Lublina usunięty. Zabrali go saperzy

Niewybuch z centrum Lublina usunięty. Zabrali go saperzy

Niewybuch z centrum Lublina usunięty. Zabrali go saperzy

(fot. lublin112)

6 komentarzy

  1. Leżą te niewybuchy kilkadziesiąt lat, miliony razy przejeżdżały po nich samochody i nic się pykło… i teraz wielkie akcje robią, zamykanie ulic itp…

  2. Ktoś zaparkował starego Żuka w ratuszu, jego też mogliby zabrać.

  3. NIE – znajdą

  4. Rachunek wystawić nazistom w ⍷ .

  5. Wszystko nam zabierają z Lublina. Nawet niewybuchy. Sama dziura będzie.

Kursy walut

  • USD 3.985zł -0.15%
  • GBP 5.0509zł -0.09%
  • EUR 4.3337zł -0.36%
  • CHF 4.5678zł 0.02%

Polub nas