690 680 960

Niewielkie zainteresowanie szpitali z naszego regionu sprzętem od WOŚP. Łóżka trafiły tylko do dwóch placówek

Tylko do dwóch szpitali z województwa lubelskiego przekazany został sprzęt od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy do walki z Covid-19. Jest to jeden respirator i 20 łóżek.

Do dwóch szpitali z województwa lubelskiego dostarczony został sprzęt od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Pod koniec października Zarząd Fundacji podjął decyzję o zakupie łóżek na potrzeby nowo powstających oddziałów, w których będą leczeni pacjenci z COVID-19. W ten sposób WOŚP chciało po pierwsze wesprzeć szpitale, które borykają się z problemami organizacyjnymi wynikającymi z obecnej sytuacji, po drugie zapewnić ciągłość leczenia pacjentów z innymi problemami zdrowotnymi niż koronawirus.

Ustalenia takie zapadły po tym, jak do Fundacji zaczęły docierać informacje, że z oddziałów np. geriatrycznych, które wyposażała w sprzęt Orkiestra, łóżka są przenoszone na tworzone oddziały tzw. covidowe.

W listopadzie zakupionych zostało 1340 łóżek na stanowiska intensywnej terapii, 89 kardiomonitorów, 50 respiratorów, system zdalnego monitorowania pacjentów a także 6 koncentratorów tlenu. Wartość sprzętu to 20,8 mln złotych. Do naszego regionu trafił 1 respirator i 20 łóżek. Urządzenie otrzymał szpital w Janowie Lubelskim. Z zakupionych przez WOŚP łóżek 15 trafiło do szpitala w Janowie Lubelskim zaś 5 do Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie.

Sprzęt był przekazywany po zgłoszeniu zapotrzebowania przez placówki. Respiratory trafiły do 27 szpitali w całym kraju, kardiomonitory do 19 zaś łóżka do 97 miejsc.

(fot. WOŚP)

40 komentarzy

 1. przepraszam Pana Jurka Owsiaka, że mieszkam w pisowskim Lublinie, nigdy nie byłem zwolennikiem Kaczyńskiego i jego postkomunistycznej demagogii i propagandy, Panie Jurku zawsze wspierałem orkiestrę, nie tylko finansowo, a pis i Kaczyński zniszczyli nasza Polskę i są bluźniercami , mimo wszystko wierzę, że jednak lubi Pan Lublin i Lubelszczyznę

  • trzeźwy obserwator

   POPIERAM

  • Już ci ulżyło rolniku? To wracaj do swoich zajęć, obrządek trzeba zrobić. Zajmij się tym na czym się zapewne znasz zamiast komentować rzeczywistość ktorej nie rozumiesz.

  • Pis i Kaczyński zniszczył „waszą Polskę” – kraj przekrętów peowskich i komuszych złodziei. Teraz Polska dopiero się leczy po tych czerwonoarmieńcach i ich potomkach

 2. Janów elektorat PiS a sporo sprzętu wzięli

 3. Lublin nie potrzebuje darów od złodzieji.

 4. Za wspólne pieniądze kupiłem żonie buty. Dlatego to ja decyduję, w które dni tygodnia i gdzie ma w nich chodzić. Cały Owsiak.

 5. Franio lewacki trol komentarze pod każdym artykułem.

 6. Żenujący owsik i jego orkiestra.

 7. jak to jest , że czerpanie zysku z żebractwa jest nielegalne a ten łazi na wolności. Podwójne standardy

 8. Wosp to nie fundacja ale polityka. Gdyby bylo odwrotnie to owsiak skonczyłby z tymi swoimi cyklicznymi komentarzami nt przeciwników politycznych i każdy chętnie złożył by się na orkiestrę. A tak raz po raz wyrazi swoje poglądy, obrazi część ludzi i efekty są takie że bardziej dzieli społeczeństwo aniżeli mu pomaga. A przy okszji sam jeszcze żyje sobie na tym jak król. Jeśli ktoś tego nie dostrzega to albo jest ślepy albo strasznie zaietrzewiony.

Kursy walut

 • USD 4.3258zł 0.01%
 • GBP 5.3609zł 0.19%
 • EUR 4.716zł 0.18%
 • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas