Sobota, 15 czerwca 202415/06/2024
690 680 960
690 680 960

Nietrzeźwy przyjechał rowerem do komendy. Zgłosił, że został potrącony

Nietrzeźwy rowerzysta przyjechał jednośladem do komendy zgłosić, że został potrącony przez samochód. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, mundurowi ustalają okoliczności zdarzenia.

We wtorek o godzinie 10:00 do janowskiej komendy zgłosił się mężczyzna z informacją, że gdy jechał rowerem został potrącony przez samochód, w wyniku czego wpadł do rowu. Od rowerzysty czuć było silną woń alkoholu. Jak się okazało 54-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Mundurowi nie zbagatelizowali zgłoszenia i pojechali z mężczyzną na miejsce, gdzie miało dojść do zdarzenia. 54-latkowi udzielona została pomoc medyczna. Policjanci ustalają okoliczności tego zgłoszenia.

54-latek odpowie za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z przepisami kodeksu wykroczeń jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest karą aresztu albo grzywny.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

Autor: redakcja

5 komentarzy

  1. Przynajmniej sprawca wykroczenia (kierowanie rowerem po pijaku) wykryty, bo sprawca ucieczki z miejsca kolizji pewnie pozostanie niewykryty.

    • Franio do podstawówki i nauczyć się już czas pisania komentarzy (sprawca kolizji a nie ucieczki)

  2. Dziadkowi toczącemu się rowerem przez wieś dowalić grzywnę albo areszt, a kierującego samochodem ukarać zakazem (być może kolejnym) i karą w zawieszeniu (być może także kolejną).

  3. Ach ten Janów

  4. No wariat..typowy wiejski dzban…brak słów na jego zachowanie…