Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nietrzeźwy operator koparki, podczas prac ziemnych, uderzył w citroena

W miniony czwartek w Świdniku doszło do zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego koparką. Jak się okazało, 52-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek w Świdniku na ul. Nadleśnej. Policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem kierującego koparką.

Mundurowi ustalili na miejscu, że 52-letni mężczyzna podczas wykonywania prac ziemnych uderzył w jadący pojazd marki Citroen. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto 52-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Wkrótce mężczyzna będzie odpowiadał za swoje zachowanie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

5 komentarzy

 1. jeżeli wykonywał pracę to potrzebne są mu uprawnienia,jeśli jechał tym pojazdem po drodze publicznej to prawo jazdy kategorii B mu wystarczy OC na sprzęt jeżdżący:)
  Z artykułu wynika ze nie miał uprawnień do kierowania(czyli poruszania się po drogach) .Skoro wykonywał jakieś prace ziemne to musi mieć jakieś uprawnienia na ten sprzęt. PJ nie musi posiadać był na budowie nawet na autostradzie:)
  pozdrawiam

 2. Koparkowy wysokich lotów

  Piłeś nie kop…

 3. Maszyna budowlana czyli w tym wypadku koparka kołowa,
  wykonuje swoją pracę w postaci robót ziemnych tylko i wyłącznie ramieniem roboczym,
  ale w czasie postoju tej maszyny.
  Przemieszczanie robocze maszyny tego typu ewentualnie wyposażonej w lemiesz spychający,
  takie odspajanie gruntu,urobku kruszywa wykonywane,
  praktycznie tylko i wyłącznie poza pasem drogowym.
  Obszar i strefa bezpieczeństwa działania takiej maszyn ,winna być właściwie oznakowana.

Wiadomości z info112