Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Nietrzeźwa i bez świateł jechała rowerem. Być może wysoki mandat czegoś ją nauczy

Policjanci z Ryk zatrzymali do kontroli nietrzeźwą kobietę kierującą rowerem. 63-latka za swoje zachowanie na drodze otrzymała 2500 zł mandatu.

Policjanci z ryckiej drogówki zatrzymali w Dęblinie do kontroli drogowej rowerzystkę. Kobieta, pomimo zapadającego zmierzchu, poruszała się rowerem bez wymaganego oświetlenia.

W trakcie wykonywanych czynności, mając podejrzenia, co do stanu trzeźwości cyklistki, mundurowi poddali ją badaniu na zawartość alkoholu. Jak się okazało 63-letnia mieszkanka powiatu ryckiego była nietrzeźwa, kobieta miała ponad 1,5 alkoholu w organizmie.

Rowerzystka za swoje przewinienia została ukarana mandatem w kwocie 2500 złotych.

Policjanci apelują

Pamiętajmy, że nietrzeźwy rowerzysta na drodze to nie tylko zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy takim kierowcom kierować pojazdem i korzystać z drogi.

Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, natychmiast poinformujmy o tym Policję. Alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcje oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym.

(fot. Policja Ryki)

31 komentarzy

  1. Ale mało wyrozumiali policjanci. Przecież z dnia Babci wracała!!

Z kraju

Polityka i społeczeństwo