Piątek, 01 marca 202401/03/2024
690 680 960
690 680 960

Nietrzeźwa 19-latka nie zapanowała nad volkswagenem. Auto uderzyło w bramę (zdjęcia)

Nietrzeźwa nastolatka zakończyła przejażdżkę volkswagenem na bramie jednej z posesji. Młoda kobieta miała w organizmie 0,8 promila alkoholu, wkrótce jej postępowanie oceni sąd.

Do wypadku doszło wczoraj przed godziną 22 w miejscowości Jelnica w powiecie bialskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że pojazd osobowy uderzył w bramę ogrodzenia jednej z posesji.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca volkswagenem 19-letnia mieszkanka gminy Międzyrzec Podlaski na łuku drogi zjechała na przeciwny pas ruchu. Po tym uderzyła w bramę wjazdową jednej z okolicznych posesji. Jak się okazało po badaniu alkomatem, nastolatka była nietrzeźwe. Młoda kobieta miała w organizmie 0,8 promila alkoholu.

Razem z nią podróżowały dwie pasażerki. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała jedna z przewożonych kobiet. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Za popełnione czyny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W przypadku kierowców „na podwójnym gazie” niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

Nietrzeźwa 19-latka nie zapanowała nad volkswagenem. Auto uderzyło w bramę (zdjęcia)

(fot. Policja Biała Podlaska)

14 komentarzy

 1. zabrać uprawnienia PJ, następnym razem kogoś zabije !!!!!

 2. Przeszła inicjację, będzie nabierać wprawy.

 3. No to zaszalały dżesyki/karyny*
  * niepotrzebne skreślić

 4. Rodzice dumni z córci….prawko zrobiła i sobie radzi …teraz trzeba będzie zabulic z 2,5 koła ….ale czego się nie robi dla latorośli

  • umiesz czytać? Nie mniej niż 5000, za płot jeśli nie tatowy też zapłaci. O złomie nie mówię

 5. Kara przewyższa 5 krotnie wartość tego grata

 6. Każdy popełnia błędy…

 7. Dziadek Slamsonowicz

  Ludzie, opanujcie się… nie dajcie samochodów w prezencie na „osiemnastkę” dzieciom.
  Zwłaszcza tym mniej rozwiniętym.

  • A kto by czekał z autem do 18 ?? Człowieku zastanów się nad tym co piszesz. Quad na komunię to podstawa. Ze smartfonem też czekasz do bierzmowania ??

 8. Tym razem volkswagen wycofany z wyścigu. Robi się coraz bezpieczniej! A młoda kierowniczka, na to, co jej „grozi,” powinna poczekać 80 dni w areszcie.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo