Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

Niespokojnie na spotkaniu z premierem w Świdniku, była kontrmanifestacja i aktywiści. „Ktoś próbował mnie zaatakować” (zdjęcia)

Kiedy premier rozpoczynał swoje wystąpienie pojawiło się dwóch aktywistów klimatycznych. Zostali zatrzymani, kiedy jeden z nich wskoczył na scenę.

Na dzisiejszą wizytę Mateusza Morawieckiego w Świdniku przybyli nie tylko jego zwolennicy. Kiedy premier rozpoczynał swoje wystąpienie przed sceną pojawiło się dwóch mężczyzn z banerem „Ocieplanie to twoja robota”. Jeden z nich wskoczył na scenę, drugi w tym czasie nagrywał wyczyn swojego kolegi.

Natychmiast zareagowała Służba Ochrony Państwa. Mężczyźni zostali zatrzymani i wyprowadzeni z terenu zgromadzenia. Jak nam przekazali funkcjonariusze, byli to aktywiści klimatyczni z organizacji Extinction Rebellion. Jeden jest w wieku 19 drugi 44 lat. Obaj pochodzą spoza terenu województwa lubelskiego.

– Tu przed chwilą ktoś próbował mnie zaatakować. Ale dziękuję bardzo służbie za szybką i sprawną interwencję. Brawa dla naszych funkcjonariuszy – skwitował zdarzenie premier.

Z przekazanych nam informacji wynika, iż był to jedyny incydent w trakcie wizyty Mateusza Morawieckiego w Świdniku. Dodatkowo zorganizowana została manifestacja Koalicji Obywatelskiej.

– Przyjechaliśmy tutaj po to, żeby ludziom, którzy przyszli na ten wiec powiedzieć prawdę o największej aferze w historii Polski. Aferze Wizowej. Pokazujemy im jak wyglądają wizy do Polski, które były kupowane na targach w Azji i Afryce, przez co do naszego kraju wjechało ponad 250 tys. osób, które w Polsce nie powinny się znaleźć – informowali przedstawiciele KO.

W tym przypadku manifestacja przebiegała w spokojnej atmosferze.

Autor: redakcja

97 komentarzy

 1. Niech Szanowni Panowiei Panie poczytają o aferze FOZZ za którą stali komuniści i słuzby specjalne. Możę to otworzy poniektórym z Panów i Pań oczy i przestana opluwać się nawzajem .

  • To poczytaj sobie ukryte afery PIS: srebrna, zamczysko na bagnach, respiratory, pegasus, vzarnecki ze teraz muszą oddać zagranione nasze pieniądze e banku i inne. FOZZ to pikuś.

 2. Czytam te komentarze, i smutno mi się robi… taka agresja z obu stron. Co się z Wami dzieje…
  Obejrzyjcie ponownie puentę skeczu Neonowki „wigilia” youtu(.)be/sElhLcagn0k

 3. Gołym okiem widać że liberalno-lewackie siły sponsorowane z zachodu przejawiają coraz to większą aktywność która przejawia się dość niebezpiecznie. Czytałem artykuł opublikowany w zachodniej prasie który mówił o wyborach w Polsce. Autor artykułu. Wybory w Polsce są nie tylko ważne dla samych Polaków ale również dla Niemiec i Rosji. Rządy prawicowe zapewniały do tej pory samodzielność Warszawy w podejmowaniu decyzji politycznych, gospodarczych jak również socjalnych wobec swoich obywateli. Polska w współpracy z Amerykanami nie tylko zyskała na znaczeniu ale sami Amerykanie od 20 lat zaznaczyli w sposób znaczący dzięki Polsce swoją obecność w Europie. Niemcy patrzą na tą sytuację w inny sposób. Zależy im na dominację w Europie a nie mogą tego celu zrealizować kiedy Polska zacieśnia związki z USA. Mając swoje problemy z emigrantami z obniżeniem stopy życiowej Niemców oraz obniżenie możliwości produkcyjnych z powodu małej siły napływowej roboczej oraz wzrost cen paliw wykorzystywanych w przemyśle na skutek embarga nałożonego na Rosję stawia Niemców na malokonkurencyjnych dla firm Europy i świata. Dlatego naciski z dużą determinacją na opozycję w Polsce by mogli wygrać wybory 15.10.2023. Tusk jest uległy wobec Niemiec jak również wobec Rosji. To gwarancja do powrotu do czasów przed wojna w Ukrainie co bezpośrednio skorzystaja na tym Niemcy i Rosja.Wnioski do przemyśleń.

 4. PO to DNO i 3 metry mułu !!!
  Jakby można było kupować WIZY na bazarach itp.
  to dlaczego mamy imigrantów na granicy białoruskiej ? czyli co to są idioci ?
  skoro można było kupić wizę wszędzie i wjechać do EU to dlaczego oni płacą Łukaszence i płyną 6 dni i 6 nocy przez bagna ????
  TUSK to Niemiec

  • To Niemiec czy ruski w końcu? Zdecydujecie się kiedyś? A twój stary i pewnie połowa familii już wróciła z Niemiec z ogórków czy na stałe tam siedzi? XD

 5. organizacji Extinction Rebellion to jakas banda POwskich durni

 6. Ludzie poczytajcie trochę zanim coś napiszecie. Pseudo afera wizowa to kłamstwo, ściema PO powtarzana w kółko. Nikt nie wpuścił do Polski ludzi bez weryfikacji. Nie zalała nas fala imigrantów. Przyznawanie wiz odbyło się zgodnie z prawem. Niezgodności dotyczą tego, że część wniosków o wizę została rozpatrzona szybciej. Takie są fakty.

 7. Czerwona zaraza chciała nasze rejony i nas oddać pod panowanie Łukaszenki i Putina, a co niektórzy dalej ślepo wierzą w ryżego potomka dziadka z Wermahtu, a ryży jak czopek bez skrupułów włazi w tyłek niemcom i ruskim.

  • Serio uważasz, że to sam Tusk pisał te plany? Stworzyli je wojskowi na polecenie Jarosława Kaczyńskiego i Lecha Kaczyńskiego. Ale w jednym się z Tobą zgadzam: PiS to czerwona zaraza i chce nas oddać pod panowanie putina.

 8. Co tam spadające ruskie rakiety pod Bydgoszczą, co tam białoruskie śmigłowce wlatujące 14km w głąb Polski. POlska w ruinie.

 9. PiS ponad czterdzieści procent poparcia tyle w temacie.

Dodaj komentarz

Z kraju