Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Niepewnie wyjeżdżał spod lokalnego sklepu. Policjanci mieli nosa, co do jego stanu trzeźwości

Kierujący motorowerem nie zatrzymał się do kontroli i podjął ucieczkę. Jak się okazało 39-latek był nietrzeźwy i kierował jednośladem wbrew sądowemu zakazowi. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj przed godziną 16.00 lubartowscy policjanci w miejscowości Stary Uścimów postanowili zatrzymać do kontroli drogowej motorowerzystę, który bardzo niepewnie wyjeżdżał spod lokalnego sklepu.

Mężczyzna widząc i słysząc policyjne sygnały zaczął przyśpieszać jednośladem, ignorując wydawane przez policjantów polecenia do zatrzymania się. 39-latek uciekając, zjeżdżał z drogi na trawnik i chodnik, a następnie wracał na drogę publiczną. Po przejechaniu krótkiego odcinka został szybko zatrzymany.

Mundurowi od razu poczuli od niego woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 39-letni kierujący miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Co więcej kierował motorowerem wbrew sądowemu zakazowi. Mężczyzna przyznał, że uciekał bo był pijany. Motorower został odholowany na policyjny parking, a 39-latek zatrzymany.

Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem i odpowie za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do sądowego zakazu kierowania, a także za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli. Mężczyźnie grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i dożywotni sądowy zakaz kierowania pojazdami.

11 komentarzy

 1. Policjanci mieli nosa… trzeba przyznać, że psiego nosa. 😆

 2. Jak by wyjeżdżał pewnie z pod sklepu to by go nie złapali

  • Etymologicznie poprawne jest z pod i taka pisownia obowiązywała do roku 1936. Zgodnie z nowszą (choć, jak widać, nie tak znów bardzo nową) ortografią piszemy spod – podobnie jak sprzed (dawniej z przed), spoza, sponad, spomiędzy.
   Mirosław Bańko

  • Z pod sklepu, można by napisać, gdyby pod sklepem był parking. Wtedy wyjeżdżałby z pod sklepu.

 3. No i tak wsiowy lumpenproletariat trwoni Lisowskiej plusy. Do roboty nie ma kogo wynająć. Na polskich wsiach to już nawet ogrodów nie mają tylko trawa wystrzyżona na dywan albo zielsko po sam dach

  • Napisz lepiej jak okiełznać to wsiową hołotę. Ten PKS koczujący w Lublinie.
   Już się gubię do czego teraz wezmą dopłaty.

 4. Może jakaś odsiadka jeszcze pijaczyne czegoś nauczy. Bo grzywny tylko rodzinie robią krzywdę

 5. Szukajmyna olx. Sprzedam Router Ws 50 czarny, sprzedaję pilnie bo muszę ?

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo