Niemce: III Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Lubelskiego

W sobotę 29 marca i niedzielę 30 marca drużyny, reprezentujące firmy i samorządy z powiatu lubelskiego, Przemyśla i zaprzyjaźnionych rejonów z Ukrainy zagrają w Niemcach w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Lubelskiego.

W otwartych dla publiczności zawodach zapowiedziało udział 12 drużyn. Oprócz drużyn zagranicznych do rywalizacji, która będzie się odbywać w dwóch halach sportowych, przystąpią reprezentacje Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Powiatu Przemyskiego, gmin Bychawa, Głusk, Niemce i Wólka, Lokalnej Grupy Działania „Kraina Wokół Lublina”, firmy „Perła Browary Lubelskie” i „Skarbek” Bogdanka oraz zespół Powiatu Lubelskiego, którego liderem będzie starosta Paweł Pikula. Poprzednie zawody drużyna powiatowa zakończyła na czwartym miejscu.

-Tym razem uda się wskoczyć na podium i zapowiada się ambitna walka do ostatniej piłki – mówi kapitan zespołu Tomasz Banaszek.

Sobotnie eliminacje będą się odbywać w czterech grupach, a w niedzielę 30 marca najlepsze drużyny zagrają o miejsca na podium. Zespoły, które na nim staną otrzymają puchary, a zawodnicy pamiątkowe medale.

Patronatem sportowym imprezy, która organizuje Powiat Lubelski, jest jeden z najlepszych klubów siatkarskich w Polsce „Jastrzębski Węgiel.

2014-03-29 10:41:53
(fot. mat. organizatora)

Jeden komentarz

  1. Szkoda tylko że mieszkańcy tej miejscowości dowiadują się o takiej fajnej imprezie z internetu tj. lublin112.pl. Zero plakatów informacji dla ludzi z zewnątrz… szkoda

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska