Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nielegalny tytoń i maszynka do wytwarzania papierosów na posesji 65-latka (zdjęcia)

Policjanci z Krasnegostawu na jednej z posesji na terenie powiatu krasnostawskiego ujawnili ponad 5 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Co więcej mundurowi zabezpieczyli urządzenia do ręcznego krojenia tytoniu oraz wytwarzania papierosów.

W miniony wtorek krasnostawscy kryminalni przeszukali jedną z posesji na terenie gminy Rudnik. W trakcie tych czynności funkcjonariusze ujawnili 3 worki z zawartością suszonego tytoniu i krajanki tytoniowej.

Co więcej w mieszkaniu 65-latka znaleźli urządzenie do ręcznego krojenia tytoniu, a także elektryczną maszynkę do wytwarzania papierosów.

Policjanci zabezpieczyli nielegalny towar. Wstępne wyliczenia wskazują, iż straty Skarbu Państwa z tytułu należnego podatku akcyzowego wyniosły ponad 3200 złotych. Mundurowi ustalają, czy nielegalny towar nie został wprowadzony do obrotu.

Nielegalny tytoń i maszynka do wytwarzania papierosów na posesji 65-latka (zdjęcia)

Nielegalny tytoń i maszynka do wytwarzania papierosów na posesji 65-latka (zdjęcia)

(fot. Policja Krasnystaw)

30 komentarzy

 1. Najnowocześniejsza technologia i niepoliczalny przerób! A co na Ruskiej i Tysiąclecia? Chłopcy trzymają się mocno?

 2. Ciekawe jak jest z tytoniem z władnej uprawy. Czy można pociąć i zrobić sobie takiego skręta jak kiedyś u dziadka widywałem. Czy to też jest już obłożone sankcjami i podatkami?

  • Upraw sobie i zadzwoń na psy to ci wyjaśnią jeszcze zacieru sobie nastaw to będziesz miał 2 sprawy przeciwko państwu.

   • Aby siać to dziadostwo to jeszcze trzeba palić. Stefanek nie oceniaj innych wedle siebie. Ja rozumiem że musisz kręcić fajki i robić bimber. Ja nie palę, a na dobrą wódkę mnie stać. Zanim zaczniesz odpowiadać to zrozum ironię pytania.

 3. Osoby posiadające maszynkę do makaronu strzeżcie się XD

 4. Ogromny sukces Polskiej policja 5kg tytoniu

 5. Kurna panowie policjanci a przede wszystkim panie redaktorze byście się po prostu wstydzili zajmować się taką ilością i jeszcze się chwalić w gazetach „rudnicki bandzior”ujęty a maszyny miał normalnie przemysłowe

 6. Ale to chyba jakiś żart. Taka maszynka i tytoń jest w każdej chałupie. Więc w czym problem. Kupić można chyba na każdym targu. Tak jak mleko i jaja, więc w czym problem?