Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Nielegalnie przedostają się z Białorusi do Polski. Cudzoziemcy mają przy sobie rosyjskie wizy

Na granicy polsko-białoruskiej nie ustaje proceder jej nielegalnego przekraczania. W ciągu minionych dwóch dni funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali łącznie 77 osób.

W miniony czwartek i piątek na granicy polsko-białoruskiej funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 77 osób.

W czwartek na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 48 cudzoziemców. W tym 28 mężczyzn m.in. ob. Nigerii, Maroka i Wybrzeża Kości Słoniowej przeszło nielegalnie na stronę polską przez rozlewiska rzeki Leśna Prawa na odcinku PSG Białowieża.

Jak się okazało zatrzymani cudzoziemcy mieli rosyjskie wizy. Co oznacza, że cały proceder nielegalnego przekraczania granicy jest ściśle zaplanowany.

Z kolei wczoraj na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 29 cudzoziemców. W tym 23 osoby m.in. ob. Egiptu, Kamerunu i Wybrzeża Kości Słoniowej przeszło nielegalnie na stronę polską również przez rozlewiska rzeki Leśna Prawa na odcinku PSG Białowieża. Także w tym przypadku nielegalni migranci mieli przy sobie rosyjskie wizy. Wszyscy zostali zatrzymani.

(fot. SG)

11 komentarzy

 1. No ale jak to „przedostają się”? Przez ten bardzo drogi płot, który miał rozwiązać wszystkie problemy?

 2. Normalnie ,przedostają się przez rzekę i mokradła . Nie można tam zrobić ogrodzenia bo by cały ekosystem trafił szlag

 3. mam pytanie,kiedys w koncu zaczna do nich strzelac,? to jest nielegalne przekroczenie granicy,ubili by moze 3-4 osoby i reszta by sobie dala spokoj

 4. dlaczego nie zostaja na bialorusi jak tam jest dobrze?

 5. Skuterprawiemotor

  Przyłażą z drabinami albo i się podkopują. O kant małego ten drogi płot rozbić

  • Czytasz artykuł, czy tylko udajesz, a może liczysz na to, że niektórzy czytają tylko komentarze i dajesz fałszywą narrację?

 6. Nie wpuszczać nikogo z Rosji i Białorusi do Polski. Albo obalą tych swoich fuhrerków, albo niech zdychają w tym chlewie putinowsko-łukaszenkowskim.

 7. Bałwany? czy onuce? czytać ze zrozumieniem nie potrafią!

 8. Dziadek Slamsonowicz

  O tyle się zmieniło, ze naszych funkcjonariuszy nie walą po gębach i głowach czym popadnie.

 9. Błąd naszych służ granicznych – nie traktują ich jak przestępców tylko „biednych” zbłąkanych „turystów”

Z kraju

Polityka i społeczeństwo