690 680 960

Lublin: Nielegalne wyścigi pod lupą policjantów. Ukarano 52 kierowców, zatrzymano 21 dowodów rejestracyjnych

W piątek w godzinach wieczornych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, wspierani przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz funkcjonariuszy Straży Miejskiej przeprowadzili akcję pod kryptonimem „Stop agresji na drodze”.

Wzmożone działania prowadzone były w miejscach na terenie Lublina, gdzie spotykają się uczestnicy nielegalnych wyścigów.

– Celem tych działań było ujawnienie oraz eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego, a tym samym stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu – wyjaśniał nam st.sierż. Kamil Karbowniczek z KWP Lublin.

Przeprowadzono 54 kontrole pojazdów, wylegitymowano 54 osoby, policjanci nałożyli na kierujących 52 mandaty karne oraz 6 wniosków o ukaranie do sądu. Jednemu z kierujących zatrzymano uprawnienia za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Ujawniono jednego kierowcę, który poruszał się pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdami.

W trakcie działań jeden z kierujących zignorował dawane mu znaki do zatrzymania się i usiłował uciekać przed funkcjonariuszami. Po pościgu kierowca audi został zatrzymany i zgodnie z nowymi przepisami odpowie za to przed sądem. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami.

Mundurowi zatrzymali 21 dowodów rejestracyjnych, dodatkowo sprawdzali kierowców na zawartość alkoholu i narkotyków w organizmie.

Piątkowa akcja była reakcją na liczne zgłoszenia od mieszkańców Lublina, którzy apelowali o interwencję, co do osób, które w rożnych punktach miasta organizowały nielegalne wyścigi. Podczas jednej z takich interwencji w ubiegły piątek uczestnicy zlotu obrzucili interweniujących funkcjonariuszy jajkami.

Jak zapowiadają policjanci, ze względu na tak dużą liczbę wykroczeń, które ujawniono podczas kilkugodzinnych działań, podobne akcje będą organizowane cyklicznie.

2017-09-23 12:48:35
(fot. nadesłane Kamil, lublin112.pl)

120 komentarzy

 1. Efekt zamykanie torów 🙂

 2. Zamknijcie wszystkie tory w Polsce a potem zgłaszajcie na Policję że młodzi ludzie jeżdżą jak szaleni po ulicach, widac konsekwencje zamknięcia toru w Lublinie, miejsce do doskonalenia jazdy musi być w mieście bo kierowcy przenoszą „agresję” na ulicę, pozdrawiam

  • Onanis Samokopulos

   Przecież masz w mieście ODTJ, i to od dłuższego czasu, czego jeszcze Ci brak??? pzdr

 3. Człowiek, ktory nie ma nic do wyścigów, ale szanujmy sie.

  I tak długo policja wytrzymała. Mogli to zrobić wcześniej. Najbardziej mnie bawią komentarze „bo to przez zamknięcie toru”… no hit. Napiszcie ładną, spójną petycję o nowy tor, zróbcie coś aby on powstał. Postarajcie się o to, a nie tworzycie nielegalne wyścigi. Chociaż gdyby policja chciała to już dawno by wam tego zabronili. Ale jak widać dali wam się wyszaleć (jak to mówicie), a Wy w zamian za to obrzucacie ich jajkami. Fajna postawa. Kulturalna młodzież, której zabrano tor. Brawo.

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin