690 680 960

Nielegalne papierosy zrzucone z motolotni. Dwie osoby zatrzymane po pościgu (zdjęcia)

Na odcinku granicy ochranianym przez Nadbużański Oddział Straży Granicznej, po raz kolejny udało się zapobiec trafieniu do obiegu nielegalnych wyrobów tytoniowych, przemyconych przez granicę przy użyciu motolotni. Funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za przestępstwo skarbowe oraz nieuzasadniony w czasie epidemii pobyt w rejonie granicy państwa.

W nocy ze środy na czwartek funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Dorohusku, obserwując granicę państwową, zauważyli obiekt latający, poruszający się na dużej wysokości. Przemieszczał się on z kierunku wschodniego w głąb terytorium Polski. Mundurowi zlokalizowali miejsce na terenie gminy Dorohusk, w które pilot motolotni wyrzucił pudła, jak się później okazało wypełnione nielegalnymi wyrobami akcyzowymi.

Na miejsce ruszyli funkcjonariusze straży granicznej i zauważyli uciekający pojazd. Po pościgu, mundurowym udało się zatrzymać pojazd oraz ująć kierowcę i pasażera pojazdu. Jak się okazało, uciekający mężczyźni będący mieszkańcami regionu, byli już wcześniej zatrzymywani w związku z popełnionymi przestępstwami skarbowymi. Na miejscu z którego uciekli, ujawniono pakiety wypełnione nielegalnymi papierosami o wartości prawie 5 tys. zł. Zapewne była to jedynie tylko część kontrabandy, którą zamierzano przerzucić do Polski.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze dotyczące nielegalnego przekroczenia granicy państwowej przy wykorzystaniu do tego celu statku powietrznego. Zatrzymani mężczyźni, poniosą teraz odpowiedzialność karną z tytułu popełnienia przestępstwa skarbowego oraz nie przestrzegania ustanowionych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z obecnym stanem epidemii.

(fot. NOSG)

6 komentarzy

  1. a mi kiedys przy wschodniej granicy jakies dwa pudla spadly tuz przed nos mojej e50 535d szybko dalem po heblach i sie wkurzylem bo nie wiedzialem co sie dzieje ale wysiadlem z auta , zobaczylem motolotnie i juz wiedzialem w czym rzecz… hehehe… szybko zgarnalem fajeczki do bagaznika i sprzedalem sasiadowi po piec dyszek za karton… i on byl zadowolony i ja bo mialem kase na palifko hehe tak sie robi interesy hehehe

  2. Nie no najwazniejsze żeby trucizna była z akcyzą ,ta bez jest bardziej trująca i nie wspiera budzetu

  3. skoro odpowiedzą za przemyt, to pobyt w okolicy granicy państwa był uzasadniony przeprowadzanym przemytem. i jeden zarzut odpada 🙂

    • to powinni pozabijać straz nikow bo odpowiadająza przemyt a zabójstro jest już tylko jego wynikeim

  4. bimber,te pudła to ci chyba spadły na twój pusty łeb

Kursy walut

  • USD 4.4492zł -0.93%
  • GBP 5.461zł 0.08%
  • EUR 4.685zł -0.09%
  • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin