Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejne kilkutysięczne kary za lekceważenie zasad przemieszczania się

O ujawnionych przypadkach niestosowania się do czasowego ograniczenia określonego sposobu przemieszczania się policjanci informują inspektorów sanitarnych na danym terenie. Ci zaś w ostatnim czasie nałożyli kolejne kary na osoby lekceważące obowiązujące przepisy.

Mieszkaniec Łukowa ma do zapłacenia karę administracyjną w wysokości 5000 zł. 36-latek swoim zachowaniem stworzył wysokie ryzyko możliwego rozwoju epidemii oraz naraził postronne osoby na zakażenie koronawirusem.

Nietrzeźwy mężczyzna dwa dni temu przebywał w rejonie łukowskich sklepów i nie było to konieczne w związku z zaspokajaniem niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego. Policjanci jeszcze tego samego dnia powiadomili służby Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łukowie, która w ramach swoich uprawnień nałożyła na 36-latka karę administracyjną.

Podczas kontroli osób przebywających na kwarantannach mundurowi z Łukowa w kilku przypadkach stwierdzili naruszenie tego obowiązku. Funkcjonariusze nie zastali w wyznaczonym miejscu tych osób i dlatego przeciwko nim skierowali wnioski o ukaranie. Grzywnami w wysokości 2000 zł złotych łukowski sąd ukarał czworo mieszkańców powiatu łukowskiego, którzy w okresie nałożonej na nich kwarantanny mieli przebywać w swych domach, ale nie stosowali się do takiego obowiązku.

Ukarany został także mieszkaniec gminy Kurów, który nagminnie wychodził na kurowski rynek, w celu „zaczerpnięcia powietrza”. Mężczyzna zaczepiał przechodniów prowokując ich do rozmowy. Podobnie nieodpowiedzialną postawą wykazało się trzech mieszkańców gminy Karczmiska, który uczestniczyli w interwencji na terenie gminy Kazimierz Dolny.

W stosunku do wszystkich osób, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny zdecydował o nałożeniu administracyjnej kary pieniężnej w wysokości 6 tysięcy zł.

(fot. Policja Lublin)

54 komentarze

  1. Zaraz, zaraz a czy policja nie łamie zakazu o przemieszczaniu się? Jeżdżą tu i tam i syfa wielce prawdopodobnie rozkoszą.

    • Zaraz, zaraz czy milicja nie łamie zakazu przemieszczania się, ciągle jeżdżą w tą i z powrotem zapewne bez celu i wielce prawdopodobne syfa roznoszą.

Z kraju