Kolejne kilkutysięczne kary za lekceważenie zasad przemieszczania się

O ujawnionych przypadkach niestosowania się do czasowego ograniczenia określonego sposobu przemieszczania się policjanci informują inspektorów sanitarnych na danym terenie. Ci zaś w ostatnim czasie nałożyli kolejne kary na osoby lekceważące obowiązujące przepisy.

Mieszkaniec Łukowa ma do zapłacenia karę administracyjną w wysokości 5000 zł. 36-latek swoim zachowaniem stworzył wysokie ryzyko możliwego rozwoju epidemii oraz naraził postronne osoby na zakażenie koronawirusem.

Nietrzeźwy mężczyzna dwa dni temu przebywał w rejonie łukowskich sklepów i nie było to konieczne w związku z zaspokajaniem niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego. Policjanci jeszcze tego samego dnia powiadomili służby Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łukowie, która w ramach swoich uprawnień nałożyła na 36-latka karę administracyjną.

Podczas kontroli osób przebywających na kwarantannach mundurowi z Łukowa w kilku przypadkach stwierdzili naruszenie tego obowiązku. Funkcjonariusze nie zastali w wyznaczonym miejscu tych osób i dlatego przeciwko nim skierowali wnioski o ukaranie. Grzywnami w wysokości 2000 zł złotych łukowski sąd ukarał czworo mieszkańców powiatu łukowskiego, którzy w okresie nałożonej na nich kwarantanny mieli przebywać w swych domach, ale nie stosowali się do takiego obowiązku.

Ukarany został także mieszkaniec gminy Kurów, który nagminnie wychodził na kurowski rynek, w celu „zaczerpnięcia powietrza”. Mężczyzna zaczepiał przechodniów prowokując ich do rozmowy. Podobnie nieodpowiedzialną postawą wykazało się trzech mieszkańców gminy Karczmiska, który uczestniczyli w interwencji na terenie gminy Kazimierz Dolny.

W stosunku do wszystkich osób, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny zdecydował o nałożeniu administracyjnej kary pieniężnej w wysokości 6 tysięcy zł.

(fot. Policja Lublin)

54 komentarze

 1. Zaraz, zaraz a czy policja nie łamie zakazu o przemieszczaniu się? Jeżdżą tu i tam i syfa wielce prawdopodobnie rozkoszą.

  • Zaraz, zaraz czy milicja nie łamie zakazu przemieszczania się, ciągle jeżdżą w tą i z powrotem zapewne bez celu i wielce prawdopodobne syfa roznoszą.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7713zł 0.5%
  • GBP 4.8874zł 0.88%
  • EUR 4.4514zł -0.03%
  • CHF 4.141zł 0.09%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki
  Dzień Ziemniaka w Końskowoli. Będą pokazy i smaczne dania z ziemniaków
  W Lublinie odbędzie się Wojewódzkie Lubelskie Święto Miodu