690 680 960

Nielegalne papierosy w zrębce, węglu i podwoziach pociągów. Wkrótce zostaną zniszczone (zdjęcia)

Przemyt prawie 5,5 tys. paczek papierosów udaremnili w ostatnich dniach stycznia 2022 r. funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno–Skarbowej. Na razie nielegalne wyroby trafiły do magazynu KAS, później zostaną zniszczone.

Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Małaszewiczach poddali szczegółowej rewizji przewożony pociągiem towarowym kontener z ładunkiem drewnianej zrębki.

Obraz z urządzenia RTG, którym został prześwietlony skład, wskazał na prawdopodobieństwo ukrycia w nim dodatkowego ładunku. Jak się okazało w kontenerze rzeczywiście znajdowała się nie tylko deklarowana zrębka. Funkcjonariusze znaleźli ukryte w zrębce blisko 4 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Z kolei w Oddziale Celnym w Terespolu na nielegalne papierosy natrafiono podczas wspólnych działań funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej i Straży Granicznej. Wyroby tytoniowe mundurowi ujawnili w wyniku kontroli dwóch pociągów towarowych relacji Brześć – Małaszewicze. W ładunku węgla i elementach konstrukcyjnych platformy wagonowej ukrytych było w sumie 1,5 tys. paczek papierosów.

W obu sprawach wszczęte zostały postępowania karne skarbowe.

(fot. KAS)

3 komentarze

  1. po co takie przechwyty niszczyć? nie lepiej doliczyć akcyzę i sprzedać hurtem z zyskiem dla skarbu państwa?

  2. X to za trudne do zrozumienia dla urzędasów tam tylko tekst kartki (przepisu) z decyzja nie ma mowy o myśleniu i praktycznym podejściu do tematu

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas