Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Bomba lotnicza w lesie, interweniowali saperzy (zdjęcia)

W miniony poniedziałek na działce leśnej w miejscowości Kołczyn został ujawniony niewybuch. Bombę lotniczą z czasów II wojny światowej zabezpieczyli saperzy.

Do ujawnienia niebezpiecznego przedmiotu doszło w miniony poniedziałek na jednej z działek leśnych w miejscowości Kołczyn. Na miejscu interweniowali policjanci oraz patrol rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie.

Jak się okazało, był to niewybuch bomby lotniczej SD-1 prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Wczoraj saperzy zabrali go do zniszczenia oraz sprawdzili pobliski teren, nie ujawniając kolejnych niebezpiecznych przedmiotów.

Policjanci apelują

Pamiętajmy! Pomimo, że od działań wojennych minęło już wiele lat, wciąż możemy natknąć się na niebezpieczne „pamiątki” z tego okresu. niewybuchy i niewypały mimo, że tyle lat znajdowały się pod ziemią nadal są niebezpieczne. Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie, dlatego apelujemy do wszystkich, którzy ujawnią tego rodzaju przedmioty, aby pod żadnym pozorem ich nie podnosić, odkopywać, przemieszczać w inne miejsce i manipulować przy nich. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.

Bomba lotnicza w lesie, interweniowali saperzy (zdjęcia)

Bomba lotnicza w lesie, interweniowali saperzy (zdjęcia)

7 komentarzy

  1. Spadła z choinki.

  2. Może nie należało tego niszczyć, a ustalić producenta, albo ostatniego właściciela i odesłać mu kurierem* 😆

    * – nie mylić z lubelskim dziennikiem p.t. Kurier Lubelski

    • Z dużym prawdopodobieństwem zarówno producenta, jak i spadkobiercy ostatniego właściciela należałoby szukać za naszą zachodnią granicą.

  3. Wojna to okropność. Zabija długo po. Do przemyślenia dla tych których ta zabijanka jest czymś fajnym. Te pourywane ręce mogłyby same mówić za siebie.

  4. Tak właśnie wygląda chodzenie z wykrywaczem metali !!! Każdy by chciał żeby było dobrze dla jednych i drugich, ale idzie idiota wykopie niewybuch i zostawi na wierzchu !!! Tak to wygląda od podstaw, te niewybuchy nie biorą się z nikąd.

  5. fajnie ubrany tylko ze bez rekawic czyli pazury oberwie przy samej du..ie

Z kraju

Polityka i społeczeństwo