Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nielegalne papierosy pod platformą wagonu towarowego (zdjęcia)

Funkcjonariusze celno-skarbowi i straży granicznej udaremnili kolejny w ostatnich dniach przemyt papierosów. W skrytkach wagonu znajdowało się ponad tysiąc paczek wyrobów tytoniowych.

Nielegalne papierosy zza wschodniej granicy ukryte były w tunelu pod platformą wagonu towarowego. Znaleźli je funkcjonariusze Oddziału Celnego w Terespolu i Placówki Straży Granicznej w Terespolu.

Funkcjonariusze obu służb kontrolowali skład towarowy wjeżdżający z Białorusi do Polski. Oficjalnie wjeżdżały puste platformy towarowe. W skrytkach pod jedną z platform funkcjonariusze znaleźli dodatkowo 1 010 paczek papierosów, popularnych na Białorusi marek. Ich rynkowa wartość to ponad 14 tys. złotych.

Ustalane są okoliczności zdarzenia. Przesłuchani zostali maszyniści składu. Mężczyźni nie przyznali się do przemytu. Papierosy trafiły do magazynu KAS. Jak wszystkie tego typu wyroby – niewiadomego składu i pochodzenia – zostaną zniszczone.

Nielegalne papierosy pod platformą wagonu towarowego (zdjęcia)

Nielegalne papierosy pod platformą wagonu towarowego (zdjęcia)

(fot. KAS)

3 komentarze

  1. Tymczasem pod Novą od kilkunastu lat handlują fajkami z przemytu i smieją się z lubelskiej policji ze nie potrafią sobie poradzić z banda oszustów

  2. Za to pod Novą od kilkunastu lat handlują fajkami z przemytu i śmieją się z lubelskiej policji ze nie potrafią sobie poradzić z banda oszustów

    • studętkom jezdem to wiem, że...

      Z tego co wiem już aż dwukrotnie w tym roku przetrzepano tamten teren, ponoć nawet udało się „zabezpieczyć” trochę „towaru” i jednego „złoczyńcę”.