Kierownik przejścia granicznego i działacz PiS zatrzymany przez CBA. Chodzi o łapówki

Zarzuty dwukrotnego zażądania korzyści majątkowej od jednego z przedsiębiorców usłyszał kierownik przejścia granicznego w Koroszczynie, a jednocześnie działacz PiS z Białej Podlaskiej. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali kierownika przejścia granicznego w Koroszczynie Eliasza I. Działania te związane są ze śledztwem prokuratury dotyczącym łapownictwa. Jak informują śledczy, mężczyzna dwa razy żądał łapówki od właściciela firmy transportowej. W obu przypadkach była to kwota po 400 złotych, w zamian przedsiębiorca miał otrzymać zgodę na przejazd pojazdów nienormatywnych przez granicę.

W połowie czerwca ub. roku wprowadzone zostały bowiem nowe przepisy. Zgodnie z nimi to kierownicy Zespołów Drogowych Przejść Granicznych zostali upoważnieni do uzgadniania przejazdu przez przejścia graniczne przejazdu pojazdów nienormatywnych. Powinni tego dokonywać w uzgodnieniu z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

W trakcie przesłuchania Eliasz I. nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. Złożył wyjaśnienia w tej sprawie, których treść objęta jest tajemnicą postępowania. Prokuratura złożyła również do sądu wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd zadecydował jednak o warunkowym areszcie. Oznacza to, że mężczyzna może go opuścić po wpłaceniu kaucji w kwocie 50 tys. złotych.

Eliasz I. kieruje krotoszyńskim oddziałem Lubelskiego Zarządu Obsługi Przejść Granicznych. Jednocześnie jest działaczem Prawa i Sprawiedliwości z Białej Podlaskiej. W poprzedniej kadencji był radnym PiS Rady Miasta Biała Podlaska, w wyborach samorządowych w 2018 roku bez powodzenia starał się o miejsce w sejmiku wojewódzkim. Na początku tego roku został zaś członkiem rady społecznej Szpitala Wojewódzkiego w Białej Podlaskiej.

Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Polsat/archiwum/zdjęcie ilustracyjne)

30 komentarzy

  1. Jakoś za miliony złotych skradzione przez pełowców nikt nie siedzi lub wyszedł za kałcją czyli bogaty zawsze się wykupi.

  2. spokojnie adrian go uniewinni

  3. No i co totalni? Następna sprawa POlityczna jak z Gawłowskim i Nowakiem? No dalej z pielgrzymkami do Brukseli!

  4. A ja bym i jednych i drugich, Piłsudski do Berezy sadzał a ja bym ich do Modlina bo tam całkiem fajne lochy są jeszcze 🙂

  5. Prawo rowne dla wszystkich. I tak nalezy postepowac. Brawo.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska