Nielegalne papierosy o wartości ponad pół miliona złotych ukryte w pociągach towarowych (wideo, zdjęcia)

Funkcjonariusze celno-skarbowi wspólnie z mundurowymi z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili w pociągach towarowych wjeżdżających do Polski nielegalne papierosy. Wartość zabezpieczonej tytoniowej kontrabandy to ponad pół miliona złotych.

Funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Terespolu wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Terespola prowadzą wspólne kontrole mające na celu przeciwdziałanie przemytowi do Polski wyrobów akcyzowych. W ostatnich dniach funkcjonariusze udaremnili kilka dużych prób przemytu papierosów, które ukryte były w pociągach towarowych – w legalnie wwożonych do Polski ładunkach.

W trzech przypadkach towarem „przykrywkowym” dla przemytu była drewniana zrębka. W ostatnich miesiącach to właśnie w zrębce funkcjonariusze z przejścia kolejowego w Terespolu najczęściej znajdują nielegalne papierosy.

W kolejnym pociągu papierosy ukryte były w ładunku betonowych bloczków i wyrobów z cementu. Jeszcze inny skład towarowy załadowany był legalnie wwożoną do Polski płytą pilśniową, pomiędzy którą funkcjonariusze KAS i SG znaleźli aż 12,4 tys. paczek papierosów.

Łącznie, w wyniku pięciu przeprowadzonych kontroli, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i Straży Granicznej z Terespola zajęli blisko 29,4 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej 440 tys. złotych. Trwa ustalanie uczestników przemytu.

Przemyt hurtowych ilości papierosów udaremnili też funkcjonariusze celno-skarbowi z Oddziału Celnego w Małaszewiczach i komórki realizacji Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej. Papierosy ukryte były w jednym z wagonów składu towarowego wjeżdżającego z Białorusi do Polski. Spod kilku ton drewnianej zrębki funkcjonariusze wydobyli w sumie 4495 paczek papierosów o szacunkowej wartości ponad 66 tys. złotych.

(fot. wideo KAS)

Zobacz również

1 komentarz

 1. Mam na imie Sebastian

  Nie ma jeszcze komentarzy? He to trzeba coś napisać 🙂
  A ile tego towaru przejezdza przez granice na samą myśl boli głowa.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą