Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wspólnie posprzątają las. Na mieszkańców czekać będzie też ciepły posiłek

Akcję sprzątania lasu w dzielnicy fabrycznej ogłosiło miasto Kraśnik. Na każdego uczestnika czekać będą rękawiczki oraz worki na śmieci, a po zakończeniu akcji również ciepły posiłek.

Na sobotę 20 marca zaplanowane zostały wielkie sprzątanie lasu w fabrycznej dzielnicy Kraśnika. Topniejący śnieg odsłonił bowiem wiele zalegających śmieci, które postanowiono wspólnymi siłami zebrać przed nadchodzącą wiosną, a tym samym początkiem sezonu na leśne spacery.

Akcja rozpocznie się o godzinie 9:30 zbiórką uczestników przy scenie letniej Centrum Kultury i Promocji przy al. Niepodległości. Na każdego czekać będą rękawiczki oraz worki na śmieci, a po zakończeniu sprzątania również ciepły posiłek.

Organizatorami akcji są: Miasto Kraśnik, Nadleśnictwo Kraśnik, Miejska Ochotnicza Straż Pożarna w Kraśniku, spółka Ekoland, Centrum Kultury i Promocji oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Wspólnie posprzątają las. Na mieszkańców czekać będzie też ciepły posiłek

(fot. materiały organizatora)

6 komentarzy

 1. Przetłumaczę: Miasto Kraśnik szuka ludzi, którzy wysprzątają za darmo teren, za który utrzymanie jest odpowiedzialne, bo szkoda im pieniędzy na zatrudnienie ekipy sprzątającej, jak i nie jest w stanie złapać osób odpowiedzialnych za śmiecenie.

 2. M.K. ciekawe czy Ty widząc leszcza rzucającego śmieci np w parku zwrócisz mu uwagę
  Przetłumaczę:
  widząc śmiecącego dzieciaka szybką reakcją napiszę posta karcącego ten występek.

 3. Czekam w Lublinie na taką akcję. Z miłą chęcią wezmę udział.

 4. Wieśniak ze Świdnika

  U nas w Świdniku nie i nie będzie takich akcji.
  Bo lsw to stan umysłu.

 5. Straż miejska powinna się wziąśc za tych imprezowiczów. Wystarczy żeby 1 dzień postali troszkę po południu i gwarantuję że na jakiś czas byłby spokój. Ale komu by się chciało? Teraz młodzieży weź zwróć uwagę o śmieci to obraza majestatu. Pokolenie ni w p…ę ni w oko. Smartfonów zombie.

Z kraju