690 680 960

Niebezpieczne odpady medyczne porozrzucane po mieście. Trwa śledztwo w tej sprawie

Nieznane osoby podrzucają w różne miejsca Lublina odpady medyczne. Jak do tej pory, już cztery razy odnaleziono pudełka z kroplówkami i innymi niebezpiecznymi pozostałościami po zabiegach lekarskich.

W przeciągu ostatniego tygodnia już cztery razy na terenie Lublina znaleziono porzucone w różnych miejscach odpady medyczne. Te niebezpieczne dla zdrowia pozostałości leżą w ogólnodostępnych miejscach, co jeszcze bardziej zwiększa niebezpieczeństwo, że dostana się one np. w ręce dzieci czy zostaną porozciągane po okolicy przez zwierzęta.

W kartonach znajdywane są głównie zużyte kroplówki, igły ze śladami krwi, przewody, elementy pomp infuzyjnych lecz nie brakuje innych tego typu odpadów, które obowiązkowo powinny być poddane utylizacji. Jak ustaliliśmy, większość z nich pochodzi najprawdopodobniej po przeprowadzanych dializach. Tego typu odpady są niezwykle niebezpieczne ze względu na możliwość zagrożenia infekcją dla osób, które je tylko dotkną.

Po raz pierwszy odpady zostały ujawnione 14 kwietnia przy ulicy Sulisławickiej. – Odnalezione zostało tam pudełko, w którym znajdowały się odpady medyczne. O znalezisku powiadomione zostały odpowiednie służby, które zabezpieczyły odpady. Zaledwie dwa dni później, przy ulicy Węglarza patrol Straży Miejskiej natknął się na kolejne pudła. Jednak nie było to ostatnie znalezisko. 20 kwietnia następne odpady znaleziono w rejonie ulicy Lwowskiej a wczoraj przy ulicy Głównej – wyjaśniał nam Robert Gogola z lubelskiej Straży Miejskiej.

O znalezionych odpadach medycznych powiadomiona została policja, Wydział Ochrony Środowiska a także Zarządzanie Kryzysowe Urzędu Miasta. Wszystko zostało zabezpieczone a następnie zebrane i przekazane do utylizacji. W chwili obecnej prowadzone jest intensywne śledztwo w tej sprawie, które ma na celu ustalenie sprawcy bądź tez sprawców podrzucania odpadów które mogą być niebezpieczne dla zdrowia czy też życia mieszkańców. Jak ustaliliśmy, choć odpady podrzucane są w różnych miejscach miasta, to za każdym razem znajdują się w rejonie kontenerów na używaną odzież. Sprawdzane jest także to, czy nie zostały one podrzucone właśnie do kontenerów a następnie przez firmę zajmująca się ich opróżnianiem pozostawione obok.
(fot. lublin112)
2015-04-22 15:26:41

*Materiał chroniony prawami autorskimi. Jakiekolwiek wykorzystywanie wymaga podania źródła. Przedruk bądź też użycie zawartych w materiale informacji wymaga zgody redakcji.

8 komentarzy

 1. Lekarze się znaczy koniowały robia na lewo zabiegi i nie myślą nawet jak po sobie posprzątać tylko aby od siebie pewnie bo są już zarobieni przecież. Nasz kraj schodzi na psy……

 2. zrobić badanie krwi która pozostała na igłach, znaleźć człowieka i wypytać się gdzie był…

 3. Na ul. Składowej też takie worki są rozrzucone. I faktycznie początkowo stały koło kontenera na odzież używana.

 4. Znajdźcie może jakiegoś korektora bo zęby bolą od tej „polszczyzny”: „(…) większość z nich pochodzi najprawdopodobniej po przeprowadzanych dializach. Tego typu odpady są olbrzymie niebezpieczne ze względu na (…)”

 5. to kroplówki teraz są w słoikach?-nie wiedziałem.

 6. Ciupciasek cichodajek niepokalanie dających

  Mnie to wygląda na jakąś dywersję, albo i sabotaż !!!
  Kto wie? Może to już ludzie pana Putina buszują po Lublinie, a my se tu kurde, śpimy spokojnie

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas