Niebawem kolejne zmiany rozkładów lubelskiej komunikacji miejskiej. Dojdzie nowa linia, inna zostanie zlikwidowana

Wraz z początkiem lutego w Lublinie wprowadzone zostaną kolejne zmiany w rozkładach komunikacji miejskiej. Powstanie nowa linia, niektóre zostaną wydłużone, jedna z linii zaś będzie zlikwidowana.

Najbardziej wyczekiwaną przez mieszkańców zmianą, jest uruchomienie linii nr 11. Od czasu jej zlikwidowania w 2012 roku, pasażerowie, jak reż rady kilku dzielnic, apelowali do Zarządu Transportu Miejskiego o jej przywrócenie. Teraz jest już pewne, że linia wraca, jednak będzie kursować inną trasą i tylko w dni powszednie.

Autobusy z osiedla Widok pojadą następującymi ulicami: Jana Pawła II – Diamentowa – Wrotkowska – Nowy Świat – Kunickiego – Plac Bychawski – al. Piłsudskiego – Lipowa – Al. Racławickie – al. Długosza – Popiełuszki – Poniatowskiego – al. Smorawińskiego – al. Kompozytorów Polskich – Elsnera – Związkowa do pętli na ulicy Węglarza

Wybrane kursy linii nr 11 zostaną skierowane przez ul. Ceramiczną, Rapackiego i Bursaki. Autobusy będą kursować z częstotliwością co 30 minut w godzinach szczytów komunikacyjnych i 60 minut poza szczytem.

Zlikwidowana zostanie zaś linia nr 75. Aby zapewnić dostępność komunikacyjną mieszkańcom gminy Niemce, do pętli w miejscowości Smugi zostaną w dni powszednie wydłużone niektóre kursy linii nr nr 30. – Pasażerowie, którzy posiadają aktywny bilet okresowy obowiązujący na trasie linii nr 75 będą mogli korzystać z pojazdów linii nr 30 do końca ważności biletu. Istnienie również możliwość zamiany numeru linii 75 na inny dowolny numer – wyjaśnia Monika Fisz z lubelskiego ZTM.

Zmiany tras czekają także kilka innych linii. W dni powszednie wydłużone zostaną kolejne kursy linii nr 74 do przystanku Łagiewniki PGE. Z kolei autobusy linii nr 35, będą po terenie Świdnika kursowały wydłużoną trasą. Dokładnie dojadą w rejon stadionu. Dodatkowo uruchomiony zostanie nowy przystanek w rejonie ulicy Kusocińskiego. Linia na wydłużonej trasie będzie kursowała tylko w dni powszednie.

Z innych zmian, jakie czekają pasażerów, wymienić trzeba dodatkowy kurs na linii nr 25 w soboty i niedziele po godz. 22 z przystanku Park Bronowice w kierunku Prawiednik. Z kolei rozkład linii nr 38 zostanie zoptymalizowany w celu dostosowania do występującego napełnienia pojazdów. Ze względu na małe zainteresowanie pasażerów, zostanie zmniejszona liczba kursów we wszystkie dni tygodnia.

Zakończył się okres próbny, podczas którego w weekendy dwukrotnie zwiększono częstotliwość kursowania linii nocnych. Wiadomo już, że ich rozkład pozostanie w obecnej formie. W dwie noce, czyli z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę, w godzinach 23.00-2.30 autobusy kursują co pół godziny. Zmieni się za to nieznacznie rozkład linii nr 2, 4, 7 i 13. Tam nastąpi korekta czasów przejazdów pomiędzy przystankowych. Z kolei odjazdy linii nr 152 zostaną skoordynowane z innymi liniami.

(fot. lublin112)
2017-01-21 11:23:12

Zobacz również

14 komentarzy

 1. Apropo 35 i przystanku na Kusocińskiego. Niedawno ZTM przysłał pismo żeby kierowcy kategorycznie nie ztrzymywali się na tym przystanku bo go nie ma w rozkładzie,tzn jakiejś piz€%ie przeszkadzało że ludzie tam wysiadali co zmieniło się paniusi w główce.

 2. Ponikwoda potrzebuje regularnego połączenia z Czechowem! Przecież to wszystko się tak rozbudowuje, że brak częstych autobusow jest uciążliwy.

 3. niesamowita aktywnosc pracownikow ZTM prowadzi do dezorientacji pasazerow , ciekawe czy o taka trase linii 11 chodzilo mieszkancom przeciez apelowali o przywrocenie linii a te glaby nie zrozumialy szkoda kolejna plajta

  • Źeby tam pracować to nie trzeba umieć tylko kogoś znać lub mieć w urzędzie miasta inspiracji.

  • Amen. Nie wiem o jakiej 11 była mowa aby przywrócić. Jak dla mnie 11 zaczynała się na Wojciechowskiej-Zana-Gleboka-Narutiwicza-Lubartowska-Tysiaclecia-Lwowska-Andersa-Melgiewska. A tutaj linia zupełnie inna i ten sam numer. Miasto inspiracji a numeru linii nie potrafią wymyśleć aby nie wprowadzała w błąd

 4. przywróćcie linię nr 5 po starej trasie warszawska solidarności sikorskiego

 5. Kiedy 40 zamiast na Chodźki będzie kończyć na Paderewskiego?

 6. i jeszcze przywrócić poprzednią trasę 152 poproszę

 7. nocne ze zbożowej przez Al. Warszawską tak jak było wcześniej

 8. A gdzie obiecana od stycznia 2017 linia łącząca Czuby i Czechów najkrótszą trasą Filaretów – Głęboka – Sowińskiego – Poniatowskiego bez wpychania się w centrum miasta?

 9. Czemu znowu nie dadzą jako przystanku początkowego dla linii 11 przystanku os. Poręba (nawet z zawijaniem na Widok)? Dalej nic nie będzie bezpośrednio jeździło z Poręby przez Wrotkowską i Nowy Świat. Częstotliwość dla 11 zabójcza, pewnie tak ustawią kursy aby nie dało rady się przesiadać z 13 albo 160. LIPA!!!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Spotkanie integracyjne dla rodzin z Ukrainy
Ostatni mecz sezonu!
Zbiórka elektrośmieci w szczytnym celu. Akcja wesprze leczenie Amandy z Lublina
Słodka Paka dla Dzieciaka
Charytatywny Piknik Rodzinny na leczenie Paulinki Tarasiuk