Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nie żyje pieszy potrącony przez pojazd osobowy. Droga krajowa zablokowana

W środę wieczorem w Radzyniu Podlaskim na ul. Wisznickiej doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Nie żyje pieszy potrącony przez pojazd osobowy.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem na drodze krajowej nr 63 w Radzyniu Podlaskim, na trasie Radzyń Podlaski – Sławatycze. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem pieszego.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Do wypadku doszło w rejonie skrzyżowania drogi krajowej z ul. Zbulitowską. Jak przekazuje Punkt Informacji Drogowej w wypadku śmierć poniosła jedna osoba.

Obecnie droga krajowa nr 63 jest całkowicie zablokowana. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia, wprowadzono objazd przez: DK 63 m. Stasinów – m. Ustrzesz – m. Białka – DK 19 – DK 63. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać do północy.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

7 komentarzy

 1. czyzby znowu now przepisy btrawo bo w uni tak maja

  • A za starych jak było? Lepiej?

  • Mało informacji. Jeszcze może się okazać, że ten pieszy wysiadł z samochodu, którym kierował i został przejechany przez inny pojazd omijający pierwszy pojazd. Już nie takie kwiatki na tym portalu mieliśmy.

 2. Wcale nie, kierowca jechał wg starych przepisów i to chyba jest przyczyną

  • Albo kierowca wcale nie znał przepisów. Ani nowych, ani starych.
   Aż nie chce mi się w to wierzyć, ale wczoraj wyczytałem na popularnym portalu, że 90% kierowców nie wie co wyprzedzanie czy omijanie. Znaczna część (nie wiem, czy aż 90%) nie wie, że np. na PdP, nie można wykonywać takich manewrów.

 3. Autorzy i zwolennicy nowych przepisów – pierwszeństwo nie dało nieśmiertelności pieszemu. Teraz rozumiecie jaka głupotę zrobiliście?

 4. Czytał Pan artykuł? Tam nie ma nawet słowa o tym, że to wydarzyło się na przejściu! Nic o tym, czy pieszy miał pierwszeństwo. Nawet nie wiadomo czy potrącony przechodził przez jezdnię czy może po niej szedł. Pewnie przepisy drogowe są czytane z równie wysokim ich zrozumieniem

Z kraju