690 680 960

Nie zwracają uwagi, że to miejsce pamięci narodowej. Kradną kwiaty i krzewy oraz driftują autami

Kradzieże i dewastacje w miejscach pamięci notowane są w ostatnim czasie na terenie Dęblina. Każdy tego typu przypadek jest zgłaszany na policję.

Coraz więcej przypadków dewastacji miejsc pamięci narodowej notowanych jest na terenie Dęblina. W ostatnim czasie skradzione zostały rośliny z klombów przed pomnikiem na ul. Podchorążych. Miało to miejsce zaraz po miejskich obchodach 100. Rocznicy przybycia 15. Pułku Piechoty „Wilków” do Dęblina. To już kolejny tego typu przypadek w tym miejscu. Wcześniej z tych samych klombów zniknęły ozdobne krzewy.

Z kolei rejon cmentarza wojennego „Balonna” upodobali sobie miłośnicy driftingu. Kierowcy sprawdzali swoje umiejętności na nowo utwardzonej drodze dojazdowej, w wyniku czego doprowadzili do trwałego uszkodzenia nawierzchni. Teraz ułożony destrukt wymaga utwardzenia.

– Szkoda, że nie wszyscy szanują publiczne pieniądze, wspólne dobro, czy ludzką pracę. Negatywnych zachowań nie usprawiedliwia brak kamery, czy nieświecąca latarnia. Kradzieży i dewastacji nic nie usprawiedliwia. Mimo, iż nasadzenia są finansowane ze środków publicznych, a więc pieniędzy wszystkich mieszkańców, wandale zachowują się tak, jakby były niczyje – mówi Burmistrz Dęblina Beata Siedlecka.

Urzędnicy podkreślają, że pracownicy poświęcają dużo wysiłku i czasu, aby dęblińskie miejsca pamięci wyglądały jak najlepiej. Dlatego też smuci ich, gdy widzą opłakane skutki takich nieodpowiedzialnych zachowań. Oczywiście każdy tego typu przypadek jest zgłaszany na policję.

(fot. UM Dęblin)

7 komentarzy

 1. A potem pewnie idą dumnie w koszulkach z Pileckim czy żołnierzy wyklętych. Tak wygląda w Polsce patriotyzm, tak samo jak wiara – tylko na pokaz.

  • Jak łatwo więc się domyślić, Polacy tego nie zrobili. „Polacy” Paszportowcy za to tak, po drodze do podpalania kościołów.

 2. Driftuja po fontannie???

  • „Szkoda, że nie wszyscy szanują publiczne pieniądze” …. no szkoda….
   czy my mamy mało realnych potrzeb żeby urzędasy wyrzucali pieniądze w „tego typu inwestycje”…?
   pomniki, flagi, symbole itp nie dadzą patriotyzmu jak ich własne państwo ru**a na każdym kroku…

   • Zgadzam się. Tych co ukradli rośliny może i kiedyś złapią i za to odpowiedzą, a urzędnicy nie ponoszą ŻADNEJ odpowiedzialności za marnowanie naszych pieniędzy. A teraz gdy ich będzie mniej, zamiast się zastanowić jak je efektywniej wydawać, szukają sposobów jak nas, którzy z budżetu nie biorą złotówki obrabować jeszcze bardziej.

 3. Ej… Kvtasie z lbn112 czemu jesteś taką kvrwa

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Gra Miejska – Unia Lubelska
Rodzinny Piknik Kajakowy w Sernikach. Będzie też Festiwal Serników
Wakacyjne Kino Plenerowe w Ostrowie Lubelskim
Powitanie wakacji w Hrubieszowie. Gwiazdą wieczoru będzie Łukasz Zagrobelny
Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie