690 680 960

Nie zdążyli wywieźć skradzionego drewna, wpadli na gorącym uczynku

Policjanci na gorącym uczynku zatrzymali sprawców kradzieży drewna. Cztery osoby, w tym mężczyzna, który kupił drewno, staną przed sądem.

W miniony weekend policjanci z Wisznic otrzymali zgłoszenie o kradzieży drewna z lasu należącego do Nadleśnictwa Włodawa.

Mundurowi pojechali natychmiast na miejsce i zauważyli ciągnik z przyczepą pełną drewna. Na miejscu zdarzenia zatrzymali również dwóch mężczyzn. Okazało się, że są to 24-letni mieszkańcy powiatu włodawskiego, którzy nie posiadają żadnego dokumentu, który uprawniałby ich do wywozu drewna z lasu.

Jak się okazało mężczyźni dzień wcześniej także ukradli drewno, które trafiło do 50-letniego mieszkańca gminy Sławatycze. Funkcjonariusze zabezpieczyli całość drewna.

Ogólna wartość strat oszacowana został na kwotę niemal 12 tys. zł. Do sprawy dodatkowo zatrzymane zostały kolejne osoby, 50-latek, który zakupił trefny towar jak też 47-letni mieszkaniec pow. włodawskiego, również podejrzewany o udział w kradzieży mienia.

24-latkowie usłyszeli zarzuty kradzieży. Policjanci od jednego z mężczyzn zabezpieczyli na poczet przyszłych kar pieniądze w kwocie 5 tysięcy zł. 50-latek również usłyszał zarzut. Będzie odpowiadał za paserstwo. Dzisiaj zarzuty usłyszy również czwarty z mężczyzn, biorący udział w tym procederze. Za popełnione czyny grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biała Podlaska)

7 komentarzy

 1. Dawno temu złodziejom ręce się obcinało, a kradzież nazywało kradzieżą.

 2. lublin112 – poprawcie – bo po oczach bije ! 4 osoby staną ( a nie stanął) przed sądem 😉
  A tak poza tym to qrrrna mamy las w tamtej okolicy…..ehhhh, oby to nie z naszego lasu kradli ….

 3. do popełnienia przestępstwa posłużył im traktor plus przyczepa dlaczego nie zabezpieczono aby nastąpił przepadek poprzez przetarg .dziwne prawo w tym rejonie?

 4. A niech kradną.Mają racje jaki rząd taki kraj . Też bym kradł jak bym pracował w polsce za gówniane 2 tyś zł Gdzie ceny towarów w unii są takie same jak w pl. ale tam zarabiam 4 x tyle . i podatki są mniejsze . I kwota wolna od podatku jest dla samotnego prawie 30 tyś zł a dla małżeństwa 55 tyś zł . i dlatego w pl niech ludzie kradną na potęgę tu się człowieka nie szanuje widać po tym jak się chce coś załatwić.

 5. Głównym wine ponosi 47 latek bo zlecił i twierdził że to jego drzewo ( ponoć miał jakiś papier na to) a chłopaki pojechali tylko na zlecenie.

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas