Nie zauważył znaku STOP, zginęły cztery młode osoby. Obywatel Ukrainy najbliższe cztery lata spędzi w więzieniu

Obywatel Ukrainy tłumaczył, że nie zauważył znaku STOP. W wyniku tego zginęły cztery młode osoby podróżujące mazdą, z którą się zderzył wjeżdżając na skrzyżowanie. Mężczyzna został właśnie skazany.

Zapadł wyrok dla sprawcy jednego z najtragiczniejszych w skutkach wypadków, jakie w ostatnich latach miały miejsce w naszym regionie. Chodzi o zderzenie mazdy z renaultem w Nasutowie, do którego doszło w piątek 14 czerwca około godziny 18:10 na drodze wojewódzkiej nr 828 Niemce – Bogucin, na skrzyżowaniu z drogą gminną prowadzącą do Dysa.

Autami podróżowało pięć osób w wieku od 19 do 23 lat. Dwie z nich życie straciły na miejscu. Kolejne dwie, w wyniku doznanych obrażeń ciała, zmarły w szpitalu. Wszystkie ofiary jechały mazdą. Kierowcy renaulta, obywatelowi Ukrainy Ihorowi K., nic się nie stało. Jak ustalili policjanci, jechał on lokalną drogą od strony Nowego Stawu. Wjeżdżając na skrzyżowanie, zignorował znak STOP. W wyniku tego doprowadził do zderzenia z mazdą, której kierowca jechał drogą wojewódzką w kierunku Niemiec. Siła zderzenia była tak duża, że oba pojazdy wypadły poza drogę.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w areszcie. Prokuratura Rejonowa w Lublinie oskarżyła go o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. 24-latkowi groziła za to kara do ośmiu lat pozbawienia wolności. Sąd skazał go jednak na karę 4 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Dodatkowo orzekł wobec 24-latka siedmioletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wyrok nie jest prawomocny.

(fot. lublin112.pl)

54 komentarze

 1. I co to da rodzinom młodych ofiar? Ich życia nie wroóci nic. Żal, pustka, cierpienia po stracie…

  • Powieszenie sprawcy też nic nie da . Stała się tragedia .

   • Ja wiem. Jakby go powiesili to każdy by patrzył na znak stop bo wiedziałby ze jak go przegapi to go powiesza. Tu nie chodzi tylko o znak stop. Droga lokalna mógł jechac 50, a z tak prędkością nie zabił by pewnie nikogo.

    • W sumie nie napisano nic o prędkości żadnego z pojazdów. Równie dobrze on mógł jechać 50 a oni 100, lub na odwrot

  • No niestety, teraz trzeba uważać na każdym skrzyżowaniu, nawet jak ma się pierwszeństwo i nawet na zielonym też trzeba uważać a nie pędzić jak wariat bo mam pierwszeństwo czy zielone.

   • Pewnie że trzeba, jeżdżąc po mieście wolę zwolnić przecinając ulicę na zielonym niż wpakować się pod radiowóz, karetkę, czy straż na sygnale.

    • W jaki sposób zderzenie z radiowozem czy karetką jest gorsze niż zderzenie ze zwykłym samochodem w tej samej klasie pojazdu?

     • A kto powiedział że jest gorsze? Przestań się wypowiadać, bo ci to nie wychodzi. A politykiem nie jesteś, żeby ci za to płacili.

   • *** babo co masz na ,,myśli”?

 2. Jasne,nie zauważył znaku STOP.Po prostu go olał.
  Ten wyrok to jakieś jaja.Nie żyją 4 osoby,a banderowiec dostał 4lata i 10 m-cy.
  BRAWO NADZWYCZAJNA KASTA I WOLNE,NIEZAWISŁE SĄDY!!!

  • Też uważam że jechał brawurowo z nadmierna predkoscia a znak stop zignorował swiadomie lub nie zwracal uwagi na znaki swiadomie bo sobie popi…lał. Za tyle martwych osób maksymalny wymiar kary powinien być.

  • Może mi powiesz ile lat dostał zabójca Prezydenta Adamowicza i kiedy z niewolnej i zależnej od Zera prokuratury wpłynął do sądu akt oskarżenia w tej sprawie?
   Może mi powiesz, gdzie jest akt oskarżenia w aferze KNF?
   Gdzie akt oskarżenia w aferze dwóch wież Kaczyńskiego i 50 tysięcy łapówki?
   Gdzie jest prawie 5 miliardów złotych ze SKOK-ów?
   Gdzie można znaleźć AK-owca, co za 1000 złotych odda kamienicę w Krakowie, albo bezdomnego, który odda mi dwa samochody i zejdzie?

   • Spytaj Najsztuba Cimoszewicza Durczoka albo innego swego kumpla oni wiedzą to ci powiedzą

    • A to Najsztub, Cimoszewicz czy Durczok brali udział w tych przestepstwach?
     Nie przypominam sobie, a ostatnich miesięcy też nie przespałem więc nic mnie nie ominęło.
     Nadzwyczajna kasta świętych krów pissowskich nie ma się czego obawiać póki takie młotki, jak ty mają prawo głosu.

     • Najsztub i Cimoszewicz potrącili kobiety.
      Najsztub na pasach i bez prawa jazdy, Cimoszewicz przejeżdżającą przez przejście na rowerze. Obydwaj zachowali się przyzwoicie i wzięli wszystko „na klatę” (choć Cimoszewicz winien był zaczekać na policję). Żaden z nich nie został uznany za winnego, bo można jechać bez prawa jazdy i nie być sprawcą zdarzenia. Można też wjechać w nieprawidłowo przejeżdżającą na rowerze i nie być sprawcą zdarzenia.

      Z Durczokiem poczekajmy na wyrok.
      Jestem zdania (tutaj się ze mną Kibic pewnie zgodzi), że pijana świnia za kółkiem to potencjalny morderca i w żadnej mierze nie zamierzam Durczoka bronić. Jeśli o mnie chodzi, to dobrze będzie, jak na ładne kilka lat pójdzie narzekać na uświniony stół w celi tym razem.

     • Tego *** kuby nie komentujcie on z kc.

     • Kubuś idąc takim chorym tokiem myślenia to nawalony jak stodoła kierowca który bierze udział w wypadku, ale nie jest jego sprawcą, nie powinien być w jakikolwiek sposób karany…
      Widzę, że nienawiść i zaciekłość potrafią u niektórych przesłonić zdrowy osąd.

   • I jeszcze Kwiatkowskiego i Grabowskiego, a jak już się dowiesz, to daj znać dostaniesz słoiczek ośmiorniczek.

   • Akurat jeśli chodzi o Adamowicza zwanego prezydentem to *** wyrwał na ***.

   • Jeszcze napisz pajacu o zlodziejstwie POpaprancow. Zebys byl wiarygodny jaki ty To kurw…. sprawiedliwy jestes . Hipokryto?

   • Chcesz się mądrołku KODziarski licytować? To proszę bardzo.

    Chcesz zacząć od Adamowicza, ok.
    Co zrobiono Adamowiczowi za zakup 3 mieszkań za śmieszne pieniądze?
    Co go spotkało za złożenie fałszywych oświadczeń majątkowych? („pomyliłem się” cytując, ha, ha) Pomijam fakt, że samo PO odcięło się od niego i nawet sprzyjająca im TVNazi wyciągnęła brudy.

    Idźmy dalej:
    No to powiedz mi „doktorku” ile dostał(li) mordercy za zabójstwo Jolanty Brzeskiej?
    Co sądy zrobiły z czyścicielami kamienic, prokuratorami i adwokatami, którzy z nimi współpracowali?
    Jaka kara spotkała Mossakowskiego, co?
    Jaka kara spotkała
    7 lat dostał jegomość za skatowanie człowieka na dworcu!!!
    Znana okulistka została uniewinniona za udowodnione łapówkarstwo.
    A kto został ukarany i gdzie są miliardy z Amber Gold?
    A co spotkało córkę Ćwiąkalskiego, która była kuratorką osoby zmarłej od dziesięcioleci?
    A co spotkało Juszczyszyna, który zrujnował życie rolnika przed laty? etc. etc.

    Takich kanalii jest cała masa, a ty synku tu będziesz wyjeżdżał ze swoimi pierdołami, gdzie za krzywdy ludzkie nikt nie poniósł odpowiedzialności! „Jakież to KODziarskie”, że zacytuję … Bronisz tatusia i mamusię?

    Jak Ci mało, to zapraszam do materiałów Lidii Staroń i posłuchać, co dzieje się w sądach i zobaczymy jakie będziesz miał argumenty.

 3. I będzie miał ciepełko w polskim więzieniu.

 4. I to jest właśnie Polskie „prawo” i chore wyroki sądowe. Gość zabił 4 osoby i idzie na 4 lata do ciupy. A kolo który ukradł kosiarkę za 300 zł ..grozi mu 10 lat więzienia! ..kpina i żenada…no krzykacze od wolnych sądów..konstytucja co wy na to ?.. :/

  • A sędziowie nie chcą zmian, po co są sądy, sztywne ramy powinny być jak policja ma taryfikator i koniec każdy by wiedział co za ile, a nie może mi się uda bo moja znajoma zna sędziego. Tego się boją sędziowie i zachowują się jak wściekła zwierzyna.

  • Był trzeźwy i niekarany.
   Zagrożenie karą to 8 lat.
   To ile dać pijanemu recydywiście?
   4 lata i 10 miesięcy to dużo. Wolak-patolik, ojciec rodziny wielodzietnej, nierzadko dostaje zawiasy i nadzór w takich okolicznościach. Taki mamy kodeks karny. Od lat.

 5. 4 lata bedzie jadł i korzystał z wszelkich wygód na koszt nas wszystkich ? Dlaczego nie deportują go w celu odbycia kary w jego ojczyżnie ? Tam przynajmniej poczuł by że siedzi w wiezieniu .U nas jak wyjdzie to bedzie mial wspomnienia jakby był na długich wakacjach

 6. To jest wyrok godny Wolnych Sądów !!!!Brawo .Za pozbawienia życia 4 osób 4 lata ,a za hodowanie sobie rośliny na własny uzytek która daje ulgę w cierpieniu 3 lata .BRAWO !!!!! Ta ustawa „sędziowska”o którą jest taki dym ,powinna brzmieć mniej wiecej tak „odwołuje się wszystkich sędziów ,którzy z racji wydawania żenujaco niskich wyroków dla morderców i inncyh zabójców ,sprzeniewierzają się podstawowym zasadom przyzwoitosci i poczucia sprawiedliwosci „

  • Wyrok został wydany w zgodzie z obowiązującym prawem, za które od czterech lat odpowiada piss.
   Niech zmienia kodeks karny zwiększając wyroki, to sędziowie będą tak orzekać.
   Ale tego nie zrobią, bo od czterech lat walczą o stołki a nie sprawiedliwy, nomen omen, wymiar sprawiedliwości.

 7. w polsce potrzebna jest wojna. powinnismy wszystko stworzyc od nowa; sądy i politykow bo jeszzcze kilka lat i zniszczą nasz kraj!!!!!!!!

 8. Niech dalej wydają takie „wyroki ” i protestują przeciwko „ustawie ” .Na pewno poprą ich” tłumy” .Ciekawe jak by wyglądała „sonda ” wśród społeczeństwa z zapytaniem „czy uważasz ze sądy wydają sprawiedliwe wyroki ?” Wszyscy wiemy jak by wyglądala i dlatego nikt takiej sondy nigdy nie zrobi

 9. duma z polskiego prawa

  Wyrok jak za postrzelenie kota z wiatrówki.

 10. Powinno być 4 lata za każdą ofiarę po kolei. Czyli razem 16lat. A tak posiedzi tylko rok za każdą z ofiar jeszcze typa każdy z nas utrzymuje.

 11. Dobrze piszecie. W naszym kraju jak chcesz kogoś zabić to wyjeżdżasz w niego autem, idziesz na 2 latka do pudła, siedzisz sobie na równi że złodziejem i jest git.
  Żal mi tych sędziów co takie wyroki decyduja.

  • A nie zal ci tych, którzy takie wyroki wprowadzili do kodeksu karnego?
   Jakoś rządząca partia nie kwapi się do naprawy kodeksu karnego od czterech lat. Dlaczego?

   • Co jest złego w kodeksie karnym? Uważam, że nie jest najgorszy. Uważam natomiast, że sądy zbyt często odstępują od wymierzenia kary, poprzez zawieszanie wykonania kar.

 12. Jak na polskie orzecznictwo, to ten wyrok jest dość surowy. Obawiam się, że dałoby się znaleźć wyroki w zawieszeniu za podobne wypadki.

  • Cytat za „Wybiórczą” z 19 grudnia 2018
   „Rok więzienia w zawieszeniu, 200 tys. zł zadośćuczynienia dla rodzin ofiar i pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów – taką karę wymierzył sąd w Mikołowie 31-letniemu kierowcy, który na oświetlonym przejściu dla pieszych przez DK44 w Mikołowie ponad rok temu śmiertelnie potrącił dwie dziewczynki i 20-latka”.

   Trzy lata bez zawiasów dostał ten facet (zawodowy kierowca!), który zabił dziewczynkę na Zelwerowicza, ale to był już jego drugi trup na drodze w karierze.

   • Ten z Zelwerowicza do chwili obecnej uważa, że to nie jego wina, bo to tamta dziewczynka powinna ustąpić mu pierwszeństwa przejazdu, oraz twierdził, że słońce świeciło z kierunku północnego. To by potwierdzało hipotezę „Płaskiej Ziemi”, bo inaczej nie da się tego wytłumaczyć.

 13. Szoszon pewnie na bolcie jeździł.Ciekawe czy prawko miał prawdziwe czy kupione?

 14. Ziobro działaj, mało.

 15. Połowa tych *** w Polsce pewnie ma fałszywe prawo jazdy. To już prawdziwa plaga….
  Niebawem *** ściągnie nam ukrainskich doktorów i pięlęgniarki z „dyplomami”.

  wroclawskiefakty.pl/jeden-wypadek-i-dwa-falszywe-prawa-jazdy-dwaj-obywatele-ukrainy-stana-przed-sadem/

  I ciągle nie rozumie, na jakich zasadach oni są w Polsce?! Nie płacą nic do eurokomuny… a korzystają z naszych dotacji i dopłat. Bo *** korporacje z hameryki tak wymagają od naszych lokalnych pionków?

  • Dla mnie bez znaczenia jest narodowość sprawcy wypadku. Nawet nie ma znaczenia czy sprawca wypadku ma prawo jazdy. Bo jakie to z tego pocieszenie, że sprawca wypadku nie ma prawa jazdy, albo ma nawet wszystkie kategorie.
   Wolę żeby po drogach jeździli prawidłowo oraz ostrożnie (czyli bezpiecznie) Ukraińcy bez prawa jazdy, niż nasi Rodacy z permanentną sraczką.

 16. W polskim areszczie jak go osadza to będzie miał nie do pozazdroszczenia

  • Bo reszta osadzonych to niewiniątka, którym policja podłożyła pól grama maruhainy, albo jechali bez biletu autobusem. To tak jakby, skazany pedofil gnębił współwięźnia, który siedzi za gwałt na kobiecie w ciąży.

 17. Nie ważne ile dostał ! Cała tragedia zostanie na zawsze w nas , musimy z tym żyć ! Pamietajmy Że jeden chłopak ocalał cudem , to tragedia dla niego tracąc na raz najbliższych przyjaciół? Długa rechabilitacja oraz uraz psychiczny po takim przeżyciu?

 18. Nie sądzę żeby zrobił to specjalnie ale jego gapiostwo kosztowało życie cztery młode osoby. Sąd pewnie miał więcej informacji skoro ustalił wyrok na tyle lat. To że zginęło z jego ręki cztery osoby nie znaczy że się tym nie przeją. Ja nie wiem jak bym sobie poradził z psychiką jak bym był na jego miejscu. Straszna tragedia.

 19. Szoszoni którzy chcą jeżdzić w PL powinni zdawać nasze prawko,w innym wypadku bedzie tak co jakis czas.Wiadomo jak tam się zdaję

 20. Kierujący mazda zginął ale zginął też przez swoją głupotę mijając szkole oraz mało widoczną krzyżówke powinien zwolnić a nie pędzić bo on ma pierwszeństwo ile osób już przez to zginęło . Szkoda chłopaków a wyrok dla Ukraińca jest przesadzony znam tą krzyżówke i wiem jak trudno jest tam wyjechać ponieważ przeszkadzają drzewa . Większość komentarzy to piszący znajomi chłopaków z mazdy. A gdyby wypadło tam dziecko też byście ich bronili ? Ukrainiec nie jest winny głupoty młodziaków a brane jest pod uwagę że zabił .

  • Według biegłych kierujący mazda jechał z prędkością 40km/H. Proszę darować sobie swoje mądrości

 21. Zydokomuna wiecznie zywa.

  Wyszło bardzo taaaanio… za zabicie 1 osoby = 1 rok,
  z czego i tak pewnie wyjdzie po 3 latach, a jeszcze polski podatnik ma koszty utrzymywania ukrowskiego mordercy.

  To jest wycena orzekania „naszych sądów” – gdzie często zasiadają zydoukrainscy potomkowie…. te same korzenie, co ogolnoswiatowych marksistow typu soros, rotszyld, promotorow klubu bilderberg, multikulti i nwo.

 22. Sekcja komentarzy zawsze zrzesza bardzo wielu bardzo głupich ludzi.

 23. Jak by to polak spowodował taki wypadek to dostał by nie 4 a 25 lat za spowodowanie katastrofy lądowej!!ale ze to kochany ukraiński brat to mi się mogło zdążyć. Nie trzeba karac takiego!!ciekawe juz rząd polski zapomniał do kogo jeździli polaczki po prawojazdy tanie zdawanie yuj.. jezdzenie autem

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9189zł 0.23%
  • GBP 5.1109zł 0.28%
  • EUR 4.2502zł 0.24%
  • CHF 3.9921zł 0.17%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Wyprzedaż garażowa stała się już lokalną tradycją
   XI Dzień Historyka na UMCS
   Botaniczna Piątka Lublin – edycja wiosenna
   Zaproszenie do udziału w terenowych akcjach poboru krwi
   Bezpłatne Warsztaty Cheerleadingu! Przyjdź, spróbuj!
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.