Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Nie zauważył znaku STOP, zginęły cztery młode osoby. Obywatel Ukrainy najbliższe cztery lata spędzi w więzieniu

Obywatel Ukrainy tłumaczył, że nie zauważył znaku STOP. W wyniku tego zginęły cztery młode osoby podróżujące mazdą, z którą się zderzył wjeżdżając na skrzyżowanie. Mężczyzna został właśnie skazany.

Zapadł wyrok dla sprawcy jednego z najtragiczniejszych w skutkach wypadków, jakie w ostatnich latach miały miejsce w naszym regionie. Chodzi o zderzenie mazdy z renaultem w Nasutowie, do którego doszło w piątek 14 czerwca około godziny 18:10 na drodze wojewódzkiej nr 828 Niemce – Bogucin, na skrzyżowaniu z drogą gminną prowadzącą do Dysa.

Autami podróżowało pięć osób w wieku od 19 do 23 lat. Dwie z nich życie straciły na miejscu. Kolejne dwie, w wyniku doznanych obrażeń ciała, zmarły w szpitalu. Wszystkie ofiary jechały mazdą. Kierowcy renaulta, obywatelowi Ukrainy Ihorowi K., nic się nie stało. Jak ustalili policjanci, jechał on lokalną drogą od strony Nowego Stawu. Wjeżdżając na skrzyżowanie, zignorował znak STOP. W wyniku tego doprowadził do zderzenia z mazdą, której kierowca jechał drogą wojewódzką w kierunku Niemiec. Siła zderzenia była tak duża, że oba pojazdy wypadły poza drogę.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w areszcie. Prokuratura Rejonowa w Lublinie oskarżyła go o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. 24-latkowi groziła za to kara do ośmiu lat pozbawienia wolności. Sąd skazał go jednak na karę 4 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Dodatkowo orzekł wobec 24-latka siedmioletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wyrok nie jest prawomocny.

(fot. lublin112.pl)

52 komentarze

  1. Jak by to polak spowodował taki wypadek to dostał by nie 4 a 25 lat za spowodowanie katastrofy lądowej!!ale ze to kochany ukraiński brat to mi się mogło zdążyć. Nie trzeba karac takiego!!ciekawe juz rząd polski zapomniał do kogo jeździli polaczki po prawojazdy tanie zdawanie yuj.. jezdzenie autem

Z kraju

Polityka i społeczeństwo