690 680 960

Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, po zderzeniu bus uderzył w drzewo (zdjęcia)

Wczoraj rano w Dubicy Dolnej doszło do groźnego zdarzenia drogowego. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów, jeden z nich bokiem uderzył w drzewo. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala.

Do zdarzenia doszło w środę przed godziną 10 w miejscowości Dubica Dolna w powiecie bialskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów – osobowego i busa. Po zderzeniu bus uderzył bokiem w drzewo.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Toyota, 43-letnia mieszkanka gminy Wisznice na skrzyżowaniu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia z samochodem marki Ford Transit, kierowanym przez 24-latka z tej samej gminy. Po tym bus uderzył jeszcze w przydrożne drzewo.

W wyniku zdarzenia do szpitala trafili kierowcy pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Na szczęście obrażenia nie okazały się groźne i całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, po zderzeniu bus uderzył w drzewo (zdjęcia)

Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, po zderzeniu bus uderzył w drzewo (zdjęcia)

Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, po zderzeniu bus uderzył w drzewo (zdjęcia)

(fot. Policja Biała Podlaska)

4 komentarze

 1. Ha, ha, ha – przynajmniej miał pierwszeństwo.

  • No i co najważniejsze w razie wypadku – miał tablice rejestracyjną. Ona jest zrobiona blachy i może uchronić nas przed lecącymi w naszą twarz kawałkami szkła. Ewentualnie, możemy nią próbować przeciąć zablokowane basy bezpieczeństwa. Dlatego każdy pojazd powinien być wyposażony w takie tablice. Mało tego – każdy uczestnik, mieć także i pieszy powinien mieć tablice.

 2. Tylko kolizja, a uszkodzenie busa wygląda na takie, że kierujący busem mógł zostać pierwszą kropką na mapie trupów tegorocznych wakacji.
  Bo, póki co, to w woj. lubelskim jeszcze zgonu drogowego niebyło.
  Nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca, ale może jednak nowe przepisy i nowy taryfikator działają.

 3. Zaraz polecą rady, że przed wejściem na jezdnie/wjazdem na skrzyżowanie zawsze lepiej się zatrzymać i upewnić, czy pierwszeństwo jest nam udzielane. Inaczej nazwą nas Świętymi Krowami.
  A nie. Czekajcie. Za bardzo się rozpędziłem i pomyliłem artykuły. Tutaj pierwszeństwo miał Kierowca, a pierwszeństwo to oczywiście rzecz święta. Trzeba ustąpić i koniec. Nie ma wyjątków.

Kursy walut

 • USD 3.981zł 0.84%
 • GBP 5.035zł 0.57%
 • EUR 4.3492zł 0.38%
 • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas