Nie udało się uratować psa zakopanego żywcem pod wiaduktem na ul. Grygowej

Nie udało się uratować psa, który został znaleziony zakopany pod wiaduktem na ul. Grygowej. Zwierzę miało poważne obrażenia głowy, w miniony piątek została przeprowadzona sekcja zwierzęcia.

Walka o życie psa, który został znaleziony częściowo zakopany pod wiaduktem na ul. Grygowej, nie powiodła się. Zwierzę poddano eutanazji. Pies miał poważne obrażenia m.in. głowy, które świadczyły o tym, że przed zakopaniem ktoś musiał się nad nim znęcać. Policjanci cały czas prowadzą w tej sprawie czynności w kierunku znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Wszystko wskazuje na to, że zanim pies został zakopany, usiłowano go zatłuc tępym narzędziem.

Jak już informowaliśmy, w piątek 23 października rano przechodząca pod wiaduktem pracownica PKP usłyszała skomlenie psa. Postanowiła odnaleźć zwierzę i sprawdzić, czy mu się nic nie stało. Kiedy skierowała się w stronę, z której dobiegały dźwięki, dostrzegła wystający spod ziemi fragment pyska. Natychmiast zaalarmowała współpracowników i wspólnymi siłami udało im się odkopać zwierzę.

Jak się okazało, pies został zakopany żywcem, miał obrażenia ciała. O wszystkim powiadomiona została policja. Funkcjonariusze na miejscu przeprowadzili oględziny. Wezwano też weterynarza. Skrajnie wycieńczony i posiadający liczne obrażenia pies został przewieziony do lecznicy. Policjanci rozpoczęli zaś czynności mające na celu odnalezienie sprawcy tego bestialskiego czynu.

Kiedy sprawa nabrała rozgłosu w mediach, właściciel psa sam zgłosił się na komisariat. Jak wyjaśniał nam kom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, mężczyzna został przesłuchany, nie przedstawiono mu żadnych zarzutów. Właściciel zwierzęcia tłumaczył, że psa mu skradziono dzień wcześniej. Wobec braku dowodów, mężczyzna został zwolniony.

(fot. Policja Lublin)

31 komentarzy

 1. zwierzątko,oby ten zwyrodnialec,co się przyczynił do jego śmierci jak najszybciej poniósł karę

 2. No to właściciela potraktować jako mordercę i wsadzić na maksymalną odsiadkę.

 3. Biedna psina. Nigdy nie zrozumiem co ludźmi powoduje, że staja sie tak okrutni wobec zwierząt

 4. Azjaci chcieli odkupić puki jeszcze działał.

 5. Droga redakcjo, czy potrzebne było zamieszczanie tutaj zwłok zwierzęcia? Wiadomości przeglądają też osoby nieletnie i o słabszych nerwach..

  • To nie są zwłoki zwierzęcia, to jest zdjęcie psa, który był w lecznicy żywy…

   • Dyskusja z Wami to jak głową w beton.

    • Skoro nie rozumie Pan/Pani, że to nie jest zdjęcie nieżywego psa, to fakt, może Pan/Pani odnieść takie wrażenie.

     • Kiedyś pokazywaliście psa, którego ktoś powiesił na drzewie. Nie wiem po co ta eskalacja takimi emocjami płynącymi z takich zdjęć. Poczytność większa? Klikbajty?

      • Przecież można zamknąć oczy i nie czytać nie oglądać, coś pan taki wrażliwy. Trzeba piętnować takie zachowania i pokazywać dowody tego zachowania, aby sprawcy nie czuli się bezkarnie. Zawsze można wejść na jakiś portal o ogrodnictwie, może o hodowli świerszczy, tam miłe dla oka fotografie owadów i kwiatów. Czasami się ulewa jak widzę takie komentarze. I dobrze niech mają poczytność, bo piszą zgodnie z prawdą i są obiektywni.

      • .......................,

       Nikt Ci nie każe czytać artykułu ani oglądać zdjęć-osobiście nie widzę w tym nic złego. Bardzo dobrze że takie sprawy są nagłaśniane. Liczę że psychol, który to zrobił, zostanie odnaleziony i ukarany.

     • Mnóstwo było przypadków pokazywania martwych zwierząt na tym portalu, także po co to tłumaczenie bezczelne… Poza tym artykuł mówi o śmierci zwierzęcia, a ten ze zdjęcia niczym nie różni się od martwego. Sprawcy serdecznie życzę.. żeby trafił na wieloletnią resocjalizację, na której będzie miał szanse poznać co to są uczucia.

  • A poćwiartowane zwłoki w mięsnym oglądasz biedna lewaczko?

   • biedny prawaku pustaku,bo nie jem mięsa,nie jestem tak ograniczona,ze poza kanapką z kiełbasą nie umiem nic ugotować,a juz na pewno w mięsnym nie ma zwłok psa,który wg katechizmu katolickiego pustolu został stworzony przez Boga do towarzystwa człowieka,czekałam na komentarz pustola,co niedziela biegającego do komunii,ale któremu los zwierząt i ciężko chorych dzieci,których nikt nie chce adoptować jest obcy

   • Coraz więcej ludzi ogranicza lub nie je mięsa.

  • Pisałem redakcji podobnie jak pierwszy raz opublikowali to samo foto. Widać mają mały zasób fotografii do wykorzystania. Moim zadaniem lepszy efekt dałoby foto jakiegoś sympatycznego psiaka. Bez domyślania się czy żywy czy nie. Wygląda jak wygląda. Nie rozumieją tego chyba

 6. A cóź to za rasowy kundel źe ktoś ukradł????
  Rodzice dzieci są karani za brak opieki , zastosować ten sam artykuł do właściciela psa , to następni będą pilnować swoich ” przyjacieli”

 7. Policja ma problem z ustaleniem czy telefon właściciela psa logował się w pobliżu miejsca znalezienia zakopanego zwierzęcia . I chyba więcej nie trzeba.

  • Policja ma zawsze problem ze zgłaszaniem do operatorów komórkowych o wskazanie telefonów logujących się do stacji z miejsc wypadków, identyfikacji wykonywanych podczas wypadku połączeń do internetu itd.

   Mogą ale im się nie chce bo za dużo byłoby spraw do prowadzenia a tak się temat zamknie i z głowy.

 8. Czy pisowska policja jest aż tak tępa że uwierzyła w kradzieże psa? Gdzie ja żyję.

 9. Pies mógł szczekać i denerwować sąsiadów,mógł zapłodnić jakąś rasowa suczkę, mógł komus robić pod dom i naprawdę ktoś mógł tego psa ukrasc by go zatłuc.

  • Nie no to na pewno są dostateczne powody aby psa stłuc i zakopać żywcem. I my się dziwimy, że do takich patologi dochodzi jak część społeczeństwa prezentuje takie poglądy. Szok XXI wiek, komputerowe podcieranie d.. ale psa nadal można zatłuc bo szczeka a co ma miauczeć!

   • Chyba nie o to chodziło temu autorowi komentarza. Chodziło o to, że kradzież tego psa faktycznie jest prawdopodobna, ale mimo wszystko czyn jest bestialski i ten człowiek nie powinien chodzić wśród nas wolny.

 10. Podajcie nazwisko i adres tego zwyrodnialca!

  • Jakby kary były dużo bardziej dotkliwe niż są to nawet psychopata by się dwa razy zastanowił. Dla takich ludzi nie powinno być więzień tylko obozy pracy. Ciężkie obozy pracy w hutach metali albo kamieniołomach. Udostępnienie wizerunku i w przyszłości publiczne udostępnienie przeprosin i wyjaśnienia swojego zachowania.

  • wtedy pogadamy sobie z nim

  • Grygowa,tylko nie bierz znowu kija na strzelaninę.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8136zł 0.52%
  • GBP 5.2984zł 0.69%
  • EUR 4.5752zł 0.47%
  • CHF 4.1655zł 0.49%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS