Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nie udało się odnaleźć mężczyzny, który zniknął pod wodą na terenie kopalni piachu. Był tam zakaz kąpieli (zdjęcia)

Pomimo zakazu kąpieli w tym miejscu, weszli do wody. Wcześniej wspólnie spożywali na brzegu alkohol. Jeden z mężczyzn zniknął pod powierzchnią wody, dzisiaj zostaną wznowione jego poszukiwania.

Fiaskiem zakończyły się poszukiwania mężczyzny, który w niedzielę zniknął pod wodą na terenie kopalni piachu w miejscowości Zawieprzyce Kolonia w powiecie łęczyńskim. Pomimo znajdujących się tam znaków informujących, iż jest to teren zakładu górniczego oraz obowiązuje tam zakaz kąpieli, sześciu znajomych z jednej z miejscowości w powiecie lubartowskim przyjechało na wypoczynek. Rozpalili na brzegu zbiornika wodnego ognisko i raczyli się alkoholem, a następnie weszli do wody.

W pewnym momencie jeden z mężczyzn zniknął pod powierzchnią wody. Część jego kolegów myślała początkowo, że robi on sobie żarty. Jak wyjaśniali, sądzili iż zanurkował i niebawem wypłynie. Po kilku minutach wszczęli alarm. O godzinie 14:45 o wszystkim powiadomione zostały służby ratunkowe. Jak nas poinformowano, nad wodą przebywało więcej osób, które widząc, co się stało, oddaliły się przed przyjazdem ratowników.

Na miejscu interweniowało pięć zastępów straży pożarnej z PSP w Łęcznej, OSP w Januszówce, Jawidzu i Spiczynie, a także Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodnego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Strażacy zwodowali łodzie i za pomocą bosaków oraz sonaru poszukiwali mężczyzny. Pod wodę zszedł również nurek. Jednak działania nie należały do łatwych. Wszystko z powodu nieregularnego dna, które pełne było nierówności oraz bardzo słabej przejrzystości wody.

Po dwóch godzinach akcja ratunkowa została zakończona, ruszyła zaś akcja poszukiwawcza. Nie było już bowiem żadnych szans na uratowanie mężczyzny. Działania trwały do godzin wieczornych. Ze względu na zapadający zmrok zostały one zawieszone. Poszukiwania mają być wznowione w poniedziałek.

(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

  1. Wypoczynek z alkoholem to jest … wypoczynek? NIE to jest po prostu ohlajshow zakończony tragicznie. Postrzeżenia są dla normalnych a konsekwencje dla tych co to ignorują. Kolejna niechlubna statystyka na własną prośbę. Brawa dla kolegów…oszołomów.

  2. Krystian from Dżamajka

    Jakby wszyscy wyznawali zasadę nie umiem pływać nie pcham się do wody to nie było by problemu

  3. Macie pojęcie jak tam jest głęboko ? to kopalnia piachu, mieć odwagę tam pływać to faktycznie tylko po pijaku . Swoją drogą kto pije alkohol w upał ? tylko alkoholicy…

  4. Kurde chłopaki macie tyle fajnych jezior w okolicy to pojechaliście na kopalnie żwiru. Ni tam ładnie ni bezpiecznie. Nad jeziorem też mogliście pochlać i MOŻE przynajmniej nie doszłoby do tragedii. Kondolencje dla rodziny

Z kraju