Nie tylko Lublin. Protesty po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego przetaczają się przez cały region

W niedzielę pikiety odbyły się w dużych miastach, czyli Puławach, Białej Podlaskiej, Zamościu oraz Chełmie, a także w mniejszych, jak Łuków i Poniatowa. Nie zanotowano większych incydentów.

Tysiące osób wzięły udział w niedzielnych protestach, jakie odbyły się w wielu miastach naszego regionu. Uczestnicy wyrażali swoje niezadowolenie na zaostrzenie przepisów aborcyjnych. Chodzi o czwartkowe orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, że aborcja eugeniczna, wykonywana w momencie, gdy rozwijające się w łonie matki dziecko ma bardzo ciężkie wady rozwojowe, jest niezgodna z konstytucją. Jak już informowaliśmy, manifestacje odbywają się w całym kraju, w większości każdego dnia gromadzą coraz większą liczbę uczestników. Tak było właśnie m.in. w Lublinie.

Jednak pikiety zorganizowane zostały nie tylko w stolicy naszego regionu. W niedzielę odbyły się one zarówno w dużych miastach czyli Puławach, Białej Podlaskiej, Zamościu i Chełmie, lecz również w mniejszych jak Łuków czy Poniatowa.

W Białej Podlaskiej kilkaset osób wyruszyło o godzinie 19 z placu Wolności i udało się przed budynek biura PiS. Również w Chełmie setki kobiet przemaszerowały deptakiem, al. I Armii Wojska Polskiego pod Urząd Miasta. W Puławach uczestnicy zgromadzili się przed budynkiem Urzędu Miasta po czym przeszli na ul. Skowieszyńską, pod biuro poselskie posła Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofa Szulowskiego. W Łukowie zgromadzenie odbyło się na parkingu przed Kościołem Przemienienia Pańskiego. Sporo osób wzięło też udział w manifestacji, jaka miała miejsce wieczorem w Poniatowej.

 

(wideo – Robert Kędzierski/Facebook)

Zobacz również

23 komentarze

 1. osobnik o nicku „Ja” zacytuję jego wpis ”
  ja 26 października 2020 o 00:27

  Kará za grzech jest smierc. I oby tak sie stalo, niech wszyscy ktorzy domagaja sie zabijnia bezkarnie dzieci w cierpieniu zdychaja” koniec cytatu .Pokazał własnie kwintesencję polskiego katolika .Nie rózni się ona on tej w średniowieczu ,gdzie kazdy myslący inaczej ,byl sądzony przez inkwizycję i palony na stosie lub poddawany innym wymyślnym torturom

 2. cytat
  Njskkk 26 października 2020 o 07:49

  Tych wszystkich którzy przyczynili się do tego co jest Pan Bóg skara! Żeby im się rodziły dzieci bez rąk i nog , głęboko upośledzone . Jakim trzeba być potworem aby taki niedowracalnie uszkodzony płód kazać kobiecie rodzic???? I oni śmią się nazywać katolikami.
  Ależ oni niczym nie różnią się od swoich braci w wierze ze średniowiecza .Dac im broń to poszli by mordować wszystkich którzy nie chodzą do koscioła

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!