Nie tylko Korzeniowy Dół czy Plebanka. Powstaje mapa kazimierskich wąwozów

Centrum Informacji Turystycznej w Kazimierzu Dolnym przygotowuje mapę 40 wąwozów w miasteczku i okolicach, które warto odwiedzić. Ukaże się ona w wersji papierowej na początku sezonu.

Jedną z niewątpliwych atrakcji Kazimierza Dolnego, są lessowe wąwozy. To chyba jedyna miejscowość w Polsce, w której wprost z gwarnego, zatłoczonego rynku, można przejść w często zachwycające przyrodniczo miejsca. Obowiązkowym punktem odwiedzin do tego urokliwego miasteczka, jest właśnie spacer przez wąwóz Korzeniowy Dół, Plebanka lub Małachowskiego. Kazimierskie wąwozy są także jednym z bardziej urokliwych oraz unikalnych tego typu miejsc w Polsce i nie tylko. Wszystko dlatego, że Kazimierz Dolny ma największe zagęszczenie wąwozów w Europie.

Jednym z najpopularniejszych wąwozów jest Korzeniowy Dół. Odwiedza go tak wiele osób, że pod koniec ub. roku władze miasteczka zaczęły coraz głośniej mówić o wprowadzeniu biletów wstępu do tego wąwozu. Ma to pozwolić na ochronienie go przed nadmierną eksploatacją oraz zachowanie w niezmienionej formie dla przyszłych pokoleń. Jednocześnie padł pomysł, aby promować inne wąwozy, których w okolicy są setki kilometrów.

Jednym z tego typu działań jest opracowywana właśnie przez Centrum Informacji Turystycznej w Kazimierzu Dolnym mapa czterdziestu wąwozów Kazimierza Dolnego i okolic. Ukaże się ona w wersji papierowej na początku sezonu. Jednak już teraz, dla osób które chcą poznać uroki wybranych do mapy miejsc, Centrum Informacji Turystycznej publikuje na swoim profilu na Facebooku zdjęcia z poszczególnych wąwozów w miejsca, gdzie nie ma skupisk ludzi.

(fot. CIT)

9 komentarzy

 1. Nie jeździjcie po warsztatach z nudów .jeśli coś jest niesprawne i niezbędne do życia spróbujemy naprawić . jeśli jeżdzisz z nudów jesteś wyruuchanicem

 2. jeleniewo-bacejly w woj.podlaskim -jadac ta droga cudowne krajobrazy a nie jakies korzenie i wawoz.fakt daleko ale pod namiotem bez zadnych haraczy czytaj oplat klimatycznych.cisza,spokoj.

 3. A to dziwne jakieś. Jeszcze nie tak dawno, społeczność tej „małej miejscowości” awanurowała się bo wąwozów im wybetonować nie chciano. A teraz taka inicjatywa! Co się zmieniło?

 4. ale kto pojedzie teraz oglądać wybetonowany wąwóz? i to jeszcze za bilety? NIKT

 5. Atrakcja super pamiętasz Aniu tamtą noc był hardcore.

 6. Najładniejszy i najbardziej dostępny wąwoz juz jest zniszczony przez male chatki których to właściciele zabiegali o drogę dojazdu do działek!!! A było tak ładnie

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9016zł 0.47%
  • GBP 4.9802zł 0.68%
  • EUR 4.5477zł 0.45%
  • CHF 4.2095zł 0.23%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Zaproszenie na 100-lecie OSP w Ostrowie Lubelskim
  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)