690 680 960

Nie tylko Korzeniowy Dół czy Plebanka. Powstaje mapa kazimierskich wąwozów

Centrum Informacji Turystycznej w Kazimierzu Dolnym przygotowuje mapę 40 wąwozów w miasteczku i okolicach, które warto odwiedzić. Ukaże się ona w wersji papierowej na początku sezonu.

Jedną z niewątpliwych atrakcji Kazimierza Dolnego, są lessowe wąwozy. To chyba jedyna miejscowość w Polsce, w której wprost z gwarnego, zatłoczonego rynku, można przejść w często zachwycające przyrodniczo miejsca. Obowiązkowym punktem odwiedzin do tego urokliwego miasteczka, jest właśnie spacer przez wąwóz Korzeniowy Dół, Plebanka lub Małachowskiego. Kazimierskie wąwozy są także jednym z bardziej urokliwych oraz unikalnych tego typu miejsc w Polsce i nie tylko. Wszystko dlatego, że Kazimierz Dolny ma największe zagęszczenie wąwozów w Europie.

Jednym z najpopularniejszych wąwozów jest Korzeniowy Dół. Odwiedza go tak wiele osób, że pod koniec ub. roku władze miasteczka zaczęły coraz głośniej mówić o wprowadzeniu biletów wstępu do tego wąwozu. Ma to pozwolić na ochronienie go przed nadmierną eksploatacją oraz zachowanie w niezmienionej formie dla przyszłych pokoleń. Jednocześnie padł pomysł, aby promować inne wąwozy, których w okolicy są setki kilometrów.

Jednym z tego typu działań jest opracowywana właśnie przez Centrum Informacji Turystycznej w Kazimierzu Dolnym mapa czterdziestu wąwozów Kazimierza Dolnego i okolic. Ukaże się ona w wersji papierowej na początku sezonu. Jednak już teraz, dla osób które chcą poznać uroki wybranych do mapy miejsc, Centrum Informacji Turystycznej publikuje na swoim profilu na Facebooku zdjęcia z poszczególnych wąwozów w miejsca, gdzie nie ma skupisk ludzi.

(fot. CIT)

9 komentarzy

  1. Nie jeździjcie po warsztatach z nudów .jeśli coś jest niesprawne i niezbędne do życia spróbujemy naprawić . jeśli jeżdzisz z nudów jesteś wyruuchanicem

  2. jeleniewo-bacejly w woj.podlaskim -jadac ta droga cudowne krajobrazy a nie jakies korzenie i wawoz.fakt daleko ale pod namiotem bez zadnych haraczy czytaj oplat klimatycznych.cisza,spokoj.

  3. A to dziwne jakieś. Jeszcze nie tak dawno, społeczność tej „małej miejscowości” awanurowała się bo wąwozów im wybetonować nie chciano. A teraz taka inicjatywa! Co się zmieniło?

  4. ale kto pojedzie teraz oglądać wybetonowany wąwóz? i to jeszcze za bilety? NIKT

  5. Atrakcja super pamiętasz Aniu tamtą noc był hardcore.

  6. Najładniejszy i najbardziej dostępny wąwoz juz jest zniszczony przez male chatki których to właściciele zabiegali o drogę dojazdu do działek!!! A było tak ładnie

Kursy walut

  • USD 4.476zł -0.17%
  • GBP 5.4484zł 0.19%
  • EUR 4.6976zł 0.02%
  • CHF 4.7496zł -0.24%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bal Sylwestrowy w Wilkołazie
Miejski Urząd Pracy w Lublinie serdecznie zaprasza na „Polsko-Ukraińskie Spotkanie dla Pracy”!
Zaproszenie na wspólne ubieranie osiedlowej choinki
X Turniej o Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym w Zamościu
Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy