Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nie spłacał rat leasingowych, nie miał zamiaru zwrócić ciągnika siodłowego i naczepy (zdjęcia)

Lubelscy policjanci odzyskali ciągnik siodłowy wraz ze specjalistyczną naczepą. Sprzęt o wartości niemal miliona złotych nie został zwrócony firmie leasingowej przez 37-latka, który nie spłacał rat leasingowych.

Policjanci z Lublina pod nadzorem prokuratury prowadzą postępowania dotyczące przywłaszczenia ciągnika siodłowego marki Volvo oraz specjalistycznej naczepy o łącznej wartości ponad 930 tys. złotych.

Mundurowi ustalili, że reprezentujący jedną z lubelskich firm 37-latek nie spłacał rat leasingowych.

Przedstawiciele firmy leasingowej próbowali zobowiązać 37-latka do uiszczenia należności. Gdy to nie przyniosło skutku, wypowiedzieli mu umowę, zobowiązując go do zwrotu sprzętów. Firma leasingowa złożyła również zawiadomienie na policji o przywłaszczeniu.

W piątek funkcjonariusze ustali, że poszukiwane pojazdy znajdują się na jednej z posesji w Lublinie. Na ujawnionym samochodzie, brak było tablic rejestracyjnych.

Odzyskany ciągnik siodłowy oraz naczepa zostały zabezpieczone. Za przywłaszczenie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nie spłacał rat leasingowych, nie miał zamiaru zwrócić ciągnika siodłowego i naczepy (zdjęcia)

(fot. Policja Lublin)

22 komentarze

  1. Już w TVN nie będą występować w MegaTransportach !

  2. Sprzęt jest w opłakanym stanie. Jak ktoś to zechce kupić to może 35 tys. EUR za naczepę i 15 tys. Volvo da = 50 tys EUR = 215 tys zł !!! A gdzie reszta. Z 930 tys. zł ???? !!!! Prokurator będzie musiał wziąć duży kalkulator. Panowie W…. nie tylko takie numer robili, podrabianie dokumentów to porządek dzienny działalności tych Panów.

    • … no proszę , wycena gratis ! … jak łatwo liczyć cudze pieniądze !

      • Najlepiej to policzył pieniądze ten Pan, co nie przejmował się fakturami z leasingu. Ciekawe, czy wypowiadają komuś leasing i zabierają auto, jeśli płacił by na bieżąco faktury?

  3. Ciekawe zdjęcie tej ciężarówki z naczepą. Podobno tablice były zdjęte, to dlaczego na zdjęciu są zakodowane tablice i oznaczenia na grillu?

  4. W końcu dziad trans Focus doczekał się sprawiedliwości minimalnej bo dużo ludzi nie otrzymało wypłat tak jak ja za 3 tygodnie pracy także druciarz nr 1 Lublin

Z kraju