690 680 960

Nie posiada uprawnień, doprowadził do kolizji. Miał prawie 3 promile

W niedzielę wieczorem w Dorohuczy doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Sprawca kolizji był nietrzeźwy, mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 19 w miejscowości Dorohucza w powiecie świdnickim. Policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawca zderzenia dwóch pojazdów może być nietrzeźwy.

Policjanci ustalili na miejscu, że do kolizji dwóch aut doszło w skutek nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Volvo przez kierującego pojazdem marki Peugeot. Po zdarzeniu 25-letni kierowca volvo, gdy wyczuł woń alkoholu od kierującego peugeotem zabrał mu kluczyki, aby uniemożliwić mu dalszą jazdę.

Jak się okazało 43-latek kierujący peugeotem nie posiada uprawnień do kierowania, zaś badanie alkomatem wykazało prawie 3 promile w jego organizmie. Uczestnikom zdarzenia nic się nie stało. Pojazd sprawcy został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Wkrótce 43-latek stanie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Świdnik)

6 komentarzy

 1. nie posiadał nigdy….czy już nie posiadał uprawnień…

  • To bez większego znaczenia, bo to tylko wykroczenie. Za kierowanie samochodem bez Prawa jazdy jest 500 złotych mandatu. Bez znaczenia jest powód nie posiadania.
   Istotniejsze, czy kierował pomimo zakazu, bo to jest przestępstwo. Za to grozi więzienie, choć taka kara nie jest zbyt często stosowana.

 2. kiedy w końcu zaczną karać to menelstwo za kierownicą???

 3. Gdyby mieli zamykać wszystkich pijaków to więzienia by eksplodowały.Trzeba założyć elektroniczny nadzór i alkomat w domu i dmuchanie 2 razy na dobę rano i po południu kara 20.000 zł i niech dziad na to zapier….La a nie my.

  • Już był taki experyment z rowerzystami po alkoholu.
   Więzienia były pełne pijaków rowerzystów i alimenciarzy 😉

 4. Jak mu zabrał kluczyki to powinien uciec i po 2 dniach zglosić na policję że w trakcie kolizji został zastraszony i musiał uciec. Doszła by jeszcze kradzież kluczyków trzeźwemu kierowcy(nie udowodnionemu).

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas