690 680 960

Nie miał założonej maseczki, wpadł z marihuaną

Wczoraj w Łukowie policjanci zwrócili uwagę na mężczyznę, który szedł bez maseczki. Jak się okazało, 23-latek miał przy sobie marihuanę.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po południu na jednej z ulic Łukowa. Policjanci zauważyli mężczyznę idącego bez maseczki zasłaniającej usta i nos. Kontrolowany 23-latek tłumaczył mundurowym, że znane mu są obowiązujące przepisy i zalecenia dotyczące zachowania w warunkach epidemii koronawirusa.

Mężczyzna nie potrafił jednak wytłumaczyć, dlaczego nie stosuje się do zaleceń. 23-latek przyjął mandat, jednak jego zachowanie wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. 23-latek koniecznie chciał szybko zakończyć spotkanie z policjantami.

Policjanci poprosili mężczyznę, aby opróżnił kieszenie. 23-latek wyjmując wszystkie rzeczy z kieszeni w pewnej chwili wyrzucił zawiniątko do pobliskiej studzienki kanalizacyjnej i zaczął uciekać w kierunku pobliskiego osiedla. Mężczyzna został jednak zatrzymany. Po wyjęciu zawiniątka ze studzienki kanalizacyjnej bardzo szybko wyjaśniło się dlaczego „nerwowy” młodzieniec chciał uciec mundurowym. W kawałku aluminiowej folii zawinięta była marihuana.

23-latek mówił policjantom, że chciał im uciec, gdyż w przeszłości miał już problemy za narkotyki. Młody mężczyzna został zatrzymany, dzisiaj usłyszy zarzuty za naruszenie przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl)

2 komentarze

  1. A dygnitarze na urodzinach pewnego pseudokaznodziei to nosili maseczki?

  2. A za maseczki i respiratory nikt nie pójdzie do więzienia ?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!