690 680 960

Nastolatek miał 2,5 promila alkoholu, siedział na torach. Potrącił go pociąg

Znanych jest więcej szczegółów czwartkowego wypadku kolejowego w Lubartowie. W szpitalu z obrażeniami ciała nadal przebywa 15-latek.

W miniony czwartek około godziny 18:15 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku kolejowym w Lubartowie. Maszynista pociągu relacji Chełm-Warszawa zauważył siedzącego na szynie kolejowej mężczyznę, który nie reagował na sygnały.

Pomimo podjętego awaryjnego hamowania składu doszło do potrącenia mężczyzny, który w następstwie został odrzucony na nasyp. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, straż pożarna oraz policja. Zadysponowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował poszkodowanego nastolatka do szpitala w Lublinie.

Jak się okazało 15-latek miał miał 2,50 promila alkoholu we krwi. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego wypadku.

(fot. Policja Lubartów)

11 komentarzy

 1. Gdyby to było na drodze to kierowca już byłby w areszcie.

  • Ale zauważyłeś pewne różnice pomiędzy samochodem a pociągiem?
   Np różnica mas, różnica drogi hamowania, różnica w możliwościach ominięcia takiego delikwenta…

   • A twoim zdaniem jak kierujący samochodem potrąca pieszego to robi to celowo, z premedytacją i wykorzystując mniejszą masę oraz większą zwrotność? I w jednym i w drugim przypadku jest to zdarzenie losowe, którego kierujący pojazdami woleliby uniknąć. Tyle, że w przypadku pojazdów drogowych ich kierowców od razu wyzywa się od morderców – bez względu na to ile promili we krwi miał potrącony i jak bardzo naruszył swoim zachowaniem bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
    Na szczęście niewielu jest jeszcze takich którzy starają się zwalić winę za wybryki pijanego durnia na maszynistę (choć w przypadku maszynistów tramwai i takie przypadki się zdarzają), ale biorąc pod uwagę tendencję, jeszcze kilkanaście lat i aktywiści zaczną się domagać bezwzględnego pierwszeństwa pieszych na torach.

   • Główna różnica, pociąg nie ominie przeszkody, bo jedzie po ściśle wyznaczonym torze.

  • Spróbuj lokomotywą odbić na pobocze.

 2. Sam nie pił. Pogratulować kolegom zainteresowania.

 3. Ciekawe czy ma wszystkie kończyny …

 4. trzeba wiecej pic zeby tam mieszkac

 5. stary szybki i wściekły

  15 latek , to jeszcze dziecko. Strach pomyśleć co będzie wyczyniał kiedy osiągnie pełnoletniość. Każdy z nas był młody i robił różne nie do końca przemyślane rzeczy. Miejmy nadzieję ,że przeżyje i wyciągnie odpowiednie wnioski zanim będzie za późno

 6. To nie jest potrącenie a świadome narażanie życia , potrącić może samochód,pojazd kołowy który zboczy z drogi . Poprostu pociąg zepchnął delikwenta z szyny ,co by mu nie tamował drogi przejazdu.

 7. Trzymamy kciuki za ciebie mały, dasz radę:)❤

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas