Nastolatek, który o mało nie utonął nad lubelskim zalewem, ratował życie koleżance. Pomógł jej, a sam zniknął pod wodą

Nie poprawił się stan 17-latka, który wczoraj przez pół godziny przebywał pod wodą w Zalewie Zemborzyckim. Zanim zniknął znajomym z oczu, uratował tonącą koleżankę.

Ustalone zostały już okoliczności wczorajszego, groźnego zdarzenia nad Zalewem Zemborzyckim, w którym o mało nie utonął 17-letni chłopak. Przyjechał ona nad wodę ze znajomymi: kolegą i dwiema koleżankami. Wszyscy byli w wieku 15-17 lat. Około godziny 19 zaczęli skakać z betonowego mola do wody.

W pewnym momencie jedna z nastolatek zaczęła się topić. Jej kolega natychmiast ruszył na pomoc, i usiłował wypchnąć ją na powierzchnię wody. Do pomocy przyłączył się drugi z nastolatków i wyciągnął koleżankę na brzeg. 17-latek już nie wypłynął.

Powiadomione zostały służby ratunkowe. Na miejscu interweniowali policjanci z wodnego posterunku a także strażacy, w tym specjalistyczna grupa ratownictwa wodnego oraz zespół ratownictwa medycznego.

Nurkowie przystąpili do przeszukiwania dna zbiornika wodnego w miejscu, gdzie chłopak widziany był po raz ostatni. Po około 30 minutach nastolatek został odnaleziony. Strażacy wyciągnęli go z wody, a policjanci wraz z ratownikami natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Po trwającej ponad 20 minut reanimacji, nieprzytomny nastolatek został przetransportowany do szpitala. Jego stan wciąż jest bardzo ciężki. Ponieważ nie jest wykluczone, że młodzi ludzie wcześniej mogli spożywać alkohol, od 17-latka miała zostać pobrana krew do badań.

(fot. lublin112)
2018-05-27 13:50:12

30 komentarzy

 1. Od kiedy to osobie nieprzytomnej pobiera sie krew?

 2. klasyka dzieci piwa spróbują i głupie pomysły przychodzą do głowy. Ocalała trójka będzie miała nauczkę na przyszłość.

 3. Standard… nikt nie napisze dobrego słowa o chłopaku który (nawet jeśli, a tego nie wiemy) po alkoholu, zachował trzeźwy umysł i ruszył drugiej osobie na ratunek. Hejtowac każdy potrafi… szybko zapomina sie jak to jest być młodym… trzymam za Ciebie kciuki chłopaku!

  • Ruszać na ratunek po alkoholu to zachowanie trzeźwego umysłu? Hmm…

   • do „Krzysiek” gdzie jest napisane, że był nietrzeźwy???, a nawet gdyby to był na tyle trzeźwy oceniając sytuację topiącej się koleżanki i ją uratował, a sam … teraz leży w szpitalu – życzą powrotu do żywych …

    • Jeśli nie był po alkoholu to pełen szacunek dla niego. Jeżeli jednak był to platan ten zaburza ocenę zagrożenia i może przynieść więcej szkody niż pożytku.

   • Patrzeć po alko na tonącego to według Ciebie to czysta przyjemność???

   • Krzysiek a jesli ty bys byl jakkolwiek pod wplywem i nie byloby nikogo trzezwego w poblizu nie ruszylbys na pomoc drugiemu czlowiekowi???

  • Alkoholu nie spożywa się nad wodą a na pewno nie wchodzi się do wody po spożyciu.

  • Jan nierzetelny

   wreszcie coś mądrego. Sam powstrzymałem się od hejtu, jak widać słusznie.

  • Mylisz się, pod wczorajszym artykułem ludzie pisali z nadzieją że chłopak jednak wyjdzie z tego.

 4. Bohater! Wczoraj mnóstwo zlych slow było rzucanych pod jego adresem ,a teraz nikt nie napisze nic dobrego…Walcz chłopaku bo cale życie przed Tobą?

 5. Chłopcze walcz !!! Zachowałeś się bohatersko i po ludzku.

 6. Nawet gdyby byl po piwie to i tak zachowal sie po bachatersku , wracaj do zrowia chlopcze.

  • oczywiście, że tak. szkoda tylko tych dzieciaków, a właściwie dziewczyny, że jej przyszlo skakać po gazie do wody. niestety, nie wszyscy mają w sobie tę odpowiedzialność. szkoda młodych ludzi.

 7. Widzę że sami abstynenci i znawcy się wypowiadają wstydzę się za was żałosne

  komentarze

 8. Czy redaktor, który to pisze jest normalny? Chodzi o informację czy sensację i pożywkę dla TROLI?… Jeżeli pismak nie wie czegoś na pewno to po co pisze…jaki olkohol?… będzie poinformowany to nadal ta informacja jest zbędna…. ŻENADA I TROLOSTWO !

 9. Brawa dla tego chłopaka za odwagę i poświęcenie. Oby wyszedł z tego calo

 10. Pół godziny pod wodą …

 11. Nie ratować po alkoholu???sama byłam świadkiem jak na plaży na której nie było gdzie ręcznika rozłożyć a ratownik był na na drugim końcu plaży myślę że ok km facet znalazł w wodzie młodego chłopak nie przytomnego wolał o pomoc żeby go wyciągnąć nikt się nie ruszył a plaża pełna ludzi mój brat był po trzech piwach wskoczył do wody i wyciągnęli chłopaka nie udało się go uratować ale prawda jest niestety taka że nie ma ludzi do pomocy ale stać i się przyglądać później jak reanimowali itd to była widownia jak by cyrk przyjechał…na pytanie policji dlaczego pan wszedł do wody pod wpływem alkoholu odpowiedział:a co miałem zrobić jak nikt nie ruszył się żeby pomóc stać i się przyglądać??myślę że to był instynkt w jednym.jak i w drugim przypadku…

 12. anna…przestań pisać komentarze

 13. Weronika Marciniak

  Ludzie po prostu nie mają zdrowego rozsądku. Dosłownie 2 dni temu utonęła inna osoba w zalewie https://podlaskie.dziennikarstwoobywatelskie.pl/kolejna-ofiara-wakacji-nad-woda/
  Przecież codziennie słyszymy ostrzeżenia żeby nie kąpać się w pewnych miejscach, a szczególnie tych bez ratowników. Ludzie, to ignorują i potem tracą życie z powodu takiej głupoty. Często wynika, to z tego, że przeceniają swoje umiejętności.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online