690 680 960

Narazili Skarb Państwa na straty ponad 35 mln złotych. Zatrzymano 20 osób (wideo, zdjęcia)

Policjanci z Lublina i Kraśnika zatrzymali 20 osób za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem, handlem oraz produkcją wyrobów tytoniowych bez wymaganych znaków akcyzy skarbowej. Wstępne szacunki mówią, że grupa mogła narazić na straty Skarb Państwa na ponad 35 milionów złotych.

Policjanci z Kraśnika i Lublina przeprowadzili działania skierowane przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem, handlem oraz produkcją wyrobów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Mundurowi dokonali 45 przeszukań na terenie woj. lubelskiego, mazowieckiego oraz świętokrzyskiego. W trakcie tych działań funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 95 tys. kartonów papierosów bez oznaczeń polskimi znakami skarbowymi akcyzy.

Co więcej, policjanci zarekwirowali maszyny do produkcji papierosów, 1200 kg krajanki tytoniowej oraz ponad 500 litrów spirytusu. W trakcie przeszukań mundurowi natrafili na broń gazową ze śladami przeróbek oraz kuszę.

W trakcie zakrojonych na szeroką skalę działań zatrzymano 20 osób. Siedem z nich trafiło do policyjnych aresztów. Wobec nich będą skierowane wnioski do sądu o areszt tymczasowy. Pozostałe osoby po zastosowaniu środków zapobiegawczych w postaci dozorów policyjnych oraz poręczeń majątkowych zostały zwolnione.

Mundurowi na poczet kar zabezpieczyli mienie w wysokości niemal 2 mln złotych. Wstępnie oszacowano, że działalność przestępczej grupy naraziła Skarb Państwa na straty ponad 35 milionów złotych. Za udział w grupie przestępczej, której działanie złamało przepisy skarbowe i naraziło skarb państwa na duże straty, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

(fot. wideo KWP Lublin)

9 komentarzy

 1. Ojej ale straszne. „Kraj” zbiednieje

  • Nie martw się PO już nie rządzi.

   • PO może i nie ale złodziejstwo dalej jest.

   • Bardzo dobrze, że już nie rządzi bo pod koniec rządów tych „wybitnych fachowców” słyszałem tylko: piniendzy nima i niebedzie. Tacy mafijni „biznesmeni” i ich działalność za to miały się świetnie jak śledzie w beczce. PO chce zlikwidowania CBA, retorycznie pytam dlaczego?

 2. Złodziej okradł złodzieja. Nas też okradają w podatkach i nikt z tym nic nie robi.

  • Masz pretensje do rzeczywistości, o to że płacisz podatki? W jakim kraju się podatków nie płaci? Ktoś ma w tej sprawie interweniować? Płacenia podatków możesz być pewnym jak śmierci.

 3. obywatel tego chorego państwa

  No no ….zlodziej okradł drugiego zlodzieja,ktory okrada nas już legalnie i w świetle prawa ,które sam dla siebie napisał ,gdzie zawsze „on ma rację „…gdzie są moje pieniadze z OFE pytam się ? Teraz próbują nas „zrobić ” na PPK ,bo te pieniądze co wczesniej nam ukradli w postaci składek na emeryturę ,gdzieś się rozeszły i ciągle brakuje ….i tak nas okradają bez końca …emerytom nie podniasą emerytur ,bo „nie ma pieniedzy „…wy im nie dawajcie podwyzek ,tylko przestańce zabierać choćby głupi podatek ….ale nie ,na to też „nie ma pieniędzy „

 4. Bandyci z kuszą. Średniowiecze 😀

 5. To każdy jeden i drugi, trzeci cebularz. W niedzielę w kościele(patriota). Wyborcze wyniki tego dowodzą.

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin